View Single Post
Staro 13.08.2017., 18:24   #56
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Da, može se, al kao što vidiš, nikal je na određenim dijelovima, pogotovo na kanalićima dosta tanak i tu je oštećen dovoljno da bakar proviruje. Poliranjem ćeš dobit još veće površine čistog bakra. Pošto je glavna prednost niklanih blokova kemijska inertnost u normalnim smjesama tekućine (antifriz i destilirana voda, ili samo destilirana voda), ovime se efektivno izgubila prednost niklanog bloka, kojeg platiš dosta više.

Više sam vjerovao u EK kao firmu koja se pokazala solidnom i da prodaje kvalitetne proizvode nego u napise o mayhem tekućini i problemima po raznim forumima, i tu sam se grdo prevario.

Obrazloženje promjene boje od strane EK je u mom slučaju bilo da nisam flushao radijatore kad su došli, te da navodno ostaci fluxa od lemljenja radijatora uzrokuju onda tu promjenu boje i svojstva tekućine. U uputama ne piše ništa što bi dalo bilo kakav hint da je to moguće.

Dapače, kad sam drugi put sve počistio, dobio sam čak i nove niklane dijelove blokova, flushao sistem nekoliko puta, stvar se opet ponovila: u roku tjedan dana je boja počela tamniti, pa sam brže bolje flushao sistem još jednom u potpunosti i ostavio se bojila za vodu.

Ubacio sam oldskul antifriz u omjeru otprilike 1:10 i par dana kasnije uočio nekakve crne mrvice koje štopaju GPU blok: ona spužvica u pumpi, koja sprječava recirkuliranje mjehurića i stvaranje vira, se jednostavno počela raspadati. Dal je to samo zbog antifriza bilo ili je prvo pastelna boja načela, a antifriz dovršio, nije mi nitko u EK mogao odgovoriti.

Poslao sam im sve nazad i dobio novce nazad (minus potrošni dijelovi). Što se tog reklamacijskog dijela tiče, odradili su posao OK, s tim da sam se morao dosta natezati i pitati više puta je li paket stigao.

Nakon toga sam odustao, ubili su mi volju skroz za vodenim

Retrospektivno gledano moja preporuka: kupi jednom za svagda silver coil za rezervoar i sipaj samo destiliranu vodu. Mijenjaš vodu jednom godišnje i bez brige i pameti si.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote