View Single Post
Staro 15.10.2020., 10:09   #1357
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Sto rec vise. Pala je Xperia 5 ll..
Ajmo malo o dimenzijama i ekranu pricat

Jedini sok koji me docekao je, onaj izduzeni 21:9 ekran, a tesko se navikavam na promjene prelaska sa 16:9 na 21:9, mislim da je to jedina "mana", al nazalost, noviji smartfoni sa 16:9 ekranom ne postoje..

Zaboravio sam kolko je mob uzak sa svojih 68mm, sad imam vise mjesta u ruci s obzirom da je U11 sirok skoro 76mm, a borba je bila na svekodnevnoj bazi s sirinom htc-a..

5 II je visok 158mm, visi je oko 4mm spram U11, ne vidim tu neke izrazenije probleme kod koristenja, za pravo koristenje smartfona bih trebao gledat neki s znatno manjim (5" ekran) gabaritima ukolko bi baratanje bilo iskljucivo s jednom rukom, al ta su vremena iza nas..

Ukratko, mob je sto bi rekli ameri, speed demon, al fakat, brutalno je brz, 120Hz je milina za gledat, ti prijelazi bez trzaja, onak fino ugladjeno to sve radi a istovremeno brzo..
Front stereo (aleluja) zvucnici su jaako dobri sa ukljucenim efektima, a ono sto me veseli, ledica za obavijesti sd slot ceka da ubacim neku karticu od 256gb, doduse i ovih 128gb ugradjenih ce zasad bit dostatno..

Kamera, na brzinu, cini mi se jaaako dobra, nema preizostravanja, nema peglanja suma do ibera i nema prenaglasenih boja, fokus je brz, okidanje isto tako a i ono okidanje 20 slika je odlicno..
Profi aplikacije za fotic i video su boli glava, jos trebam dodatno istrazit te pro aplikacije za video i foto; koristio sam photo pro app za fotkanje, menu je kao kod sony fotoaparata, velika pohvala za to..

Povezivanje sa telkom je ultra brzo, opcenito otvaranje aplikacija, pokretanje, prakticki instantno se sve odraduje..
Mob je sklizak ko sapun i neki case ce bit obavezan, kako za zastitu tako i za bolji grip u ruci..
Jesam spomenuo da ima 3.5mm, a koje je to tek veselje dok sam vidio na smartfonu
Mob je lagan i to je prednost samo takva, nije prelagan, neg onak, taman, probao neke smartfone od 190g-200+ g pa to je koma, bar meni..

Na kraju, veci "problem" mi je navikavanje na "novi" aspect ratio, (ili po naski, omjer prikaza slike) ostale zamjerke ne vidim.
Eto ukratko..

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 15.10.2020. u 10:17.
zvonac je offline   Reply With Quote