View Single Post
Staro 29.11.2019., 08:26   #4467
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Eo izgleda da je moja 1080ti počela umirat. Pitanje kolko to već traje jer se problem očituje tek kad se grafa zakuca, a u zadnje vrijeme igre koje sam igrao nisu zakucavale grafu, lock bi stavio na 155fps ili čak manje u igrama kojima engine ne dozvoljava više od 60fps.

Uglavnom, kad nema fps locka ili je igra dovoljno zahtjevna i grafa radi na 100%, nakon nekih 5 minuta dobijem crash to desktop. Npr u assetto corsa competizione dobijem i error report od unreal engine 4 u smislu "Unreal Engine is exiting due to D3D device being lost"

Također nakon cca 5 minuta u Heaven Benchmarku malo štucne i zatvori se benchmark.

Naravno, sve sam testirao bez afterburnera, na stocku. Temp sa stock postavkama dođe do nekih 71c u heavenu, pa nekak ne vjerujem da je temp kritična. VRM je više, ali mislim da je ispod bilo kakve kritične granice (ne znam napamet sad)

Do sad sam navikao da kad grafa crkne da dobijem očite znakove u pogledu zelenih linija na ekranu, bsod-a, reboota ili općenito gubitka slike. Ovdje samo zatvori program koji se vrti i dalje sve normalno.

Dal je to po vašem iskustvu dovoljno za reklamaciju? Tj, dal to testiraju kak spada? Također, dal je moguće da crasha zbog nečeg drugog? Napajanje?

p.s. malo sam čitao po netu za slične probleme i nekima je solucija bila promijeniti pastu. Pasta se djelomično sasuši ili ne pokriva dio čipa i onda očitava normalne tempove dok dio čipa gori. U svakom slučaju ako i je to i treba mijenjat pastu, neću to raditi dok jamstvo još vrijedi.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 29.11.2019. u 08:55.
nub je offline   Reply With Quote