View Single Post
Staro 13.12.2014., 17:03   #1052
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Andro ID Pregled postova
Npr. na mojoj matčnoj ASRock N68-GE3 UCC trenutno se nalaze dva keksa po 2GB RAM-a 1600MHz CL 6. Sad me zanima, da npr. ubacim još dva keksa isto RAM-a dali moraju biti isto latencije 6 ili ne. I naj bitnije od svega, ako nabavim kit od 8GB ili 16GB RAM-a ali neke druge latencije a maknem ova dva stara keksa, dali moram raditi ikakve postavke ili će sve ići ok, samo sa latencijom koja pripada novokupljenom kitu?

Hvala!
Moje znanje o RAM-u je prilicno skromno,ali tu na forumu ima dosta RAM gurua koliko sam vidio.

Ovako,u principu nije pametno mjesati RAM. Ja bi uzeo 2x4Gb i izvadio/prodao postojeci RAM. 8Gb je sasvim dovoljno.
Nadalje,tesko ces primjetiti razliku u brzini izmedju 1333-1600 i 1600-1833 itd..
To je vidljivo i opipljivo samo u sintetickim benchevima i sluzi za podizanje e-pena.
Naravno,zavisi za sto koristis kompjuter,ali ako je primarno za igranje razliku u brzini neces primjetit.

Kad smo kod sintetickih bencheva.Npr. Na Intelovoj podruznici zvanoj Toms Hardware jos uvijek tvrde da je i5 bolji za igre od 8350.
Brat ima i5 4690 i nema nikakve razlike ili je premala od mog FX8370,stovise nema zamjetne razlike ni prema FX8150.


Ista ti je stvar i sa RAMom za igranje.Neko je nekad u nekoj igri vidio dobitak od 3 FPS-a i sad nema 77 nego 80.
A 99,99999% pucanstva koristi 60 hercne monitore ionako.

Vidio sam nekud na akciji Patriot 1866mhz za 600tinjak kuna.2x4Gb.
Ako bas moras upgrejdaj s time.
Hawker je offline   Reply With Quote