View Single Post
Staro 09.04.2018., 09:39   #60
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Mali bump teme, nudi mi se poso u Dublinu, mrežni tehničar, velika poznata firma.
Smještaj i dalje njesra pretpostavljam. Kakve su šanse da tu firma pomogne?
Ima li netko ideju što tražiti od plaće? Imam 10+ godina iskustva na nekim od najvećih sustava tu kod nas.
Bilo kakav info pomaže. Hvala.
smjestaj je sad soba do 700
jednosobni do 1200 u Dublinu

drveni podovi u kupaonici, nema prozora u wc, kupaonici, spavacoj, kuhinji, namjestaj iz 1950.

Ako mislis platiti 1500, 1800 povecava se broj soba, na 2,3 ali standard je isti, kao i hrana, smece.

network technician 35000 eura godisnje, sto ti je 2400 eura mjesecno nakon poreza
network engineer 45000 eura godisnje, sto ti je 2800 eura mjesecno nakon poreza
senior network engineer 55000 eura godisnje sto ti je 3300 eura mjesecno nakon poreza

smjestaj se moze naci, ako si voljan platiti cijene povise. ako nisi, stani u redu sa 30 drugih sto cekaju taj dan ispred vrata i igraj lutriju.

moj savjet ti je obavezno neka ti neki irac napise referencu da zivis u irskoj vec par godina i da si zivio kod njega i uredno placao stanarinu, jer nema sanse da ce ti netko ista iznajmiti samo tebi. morati ces na sobe.

ja sam zivio u pocetku u hostelu skoro pola godine, 20 ljudi u jednoj sobi na 1wc. onda sam zivio sa jos 3 ljudi. sad zivim sam. tu sam jedno 8 godina. pola od toga zivim sam.


Ako ti je Human Resources rekla da ima relocation package onda ima. Ako ti nije rekla onda nema. Recimo da ides na Maltu onda bi ti tamo pomogli prva 4 tjedna zivio bi u smjestaju od firme, i onda bi te agencije za rucicu vodile okolo da gledas stanove.

Irska nije Malta, ovdje svaki dan u Dublinu ceka 500 ljudi svaki dan ( doslovno otidi u King Street ujutro po PPS porezni broj pa vidi ) sto su tek dosli iz cijelog svijeta, ljudi dolaze sa doktoratima iz bugarske, rumunjske, sa mastersima iz hrvatske, rade u skladistima po kaficima.

ja sam dosao 2010 tek sam 2014 dobio posao u IT. Redario sam po klubovima, da ti ne pricam.

Sto se tice stanova i posla u IT Cork ti je puno bolja opcija i jeftinija.

Ima vise posla, i stanovi su jeftiniji barem 200 eura. Nemoras se voziti autobusom sat vremena kao u Dublinu, nego 15 minuta do posla.

Zivio sam u Dublinu 7 od 8 godina sto sam tu, sad sam 1 u Corku.

Place se gledaju na Glassdoor ali ono sto sam ti rekao gore je otprilike to. Vjeruj mi radio sam kao NOC Engineer, imam cisco, juniper certifikate i pola ccie r&s rjeseno.

Moj savjet ti je sljedeci.

Ako mislis napustiti Hrvatsku, graditi zivot ovdje, uzeti kucu na hipoteku, osnovati obitelj ili preseliti obitelj, neces pozaliti, ja sam u Hrvatskoj radio u T-Comu, svi su govorili imas super posao, auto ( od firme ), laptop, mobitel gdje ces... pusti, sad imam 10 certifikata, zavrsio postdiplomski ovdje, radim u jednoj od top 100 kompanija u cybersecurity u svijetu, smijem se.



Ako mislis ovdje doci par godina, zavrsiti kat na obiteljskoj kuci u Hrvatskoj, ustedjeti za polovnog Golfa, pa se vratiti, nemoj ni pokusavati. Trebat ce ti jedno 5 godina da startas ovdje, prvih par godina svi potrose svu ustedevinu i preskacu obroke. Vecina Hrvata sto ovdje dode se vrati kuci prvu ljetnu sezonu, potrose vise nego sto su donijeli i zaradili.

Usto imaj na umu da firme kao Amazon, samo intervjuiraju, intervjuiraju 100 ljudi, zaposle 1 osobu, i to ne zato jer nisi uspjesan, nego njihov Human Resources department ima par desetaka tisuca ljudi zaposlenih i to radi jer istrazivaju trziste itd.

Kupi sebi Linkedin Premium Account i rokaj, tako ces najprije naci posao

P.S lazi da si vec u Dublinu
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!

Zadnje izmijenjeno od: gospar. 09.04.2018. u 09:46.
gospar je offline   Reply With Quote