View Single Post
Staro 24.03.2016., 12:26   #39
dr.ixa
Registered User
 
dr.ixa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Cork Irska
Postovi: 28
Apsolutno se ne slažem sa konstatacijom da će irski balon puknuti..pa tek je puknuo prije par godina i sada opet idu ka eri keltskog tigra. Kažem to jer sam tu već preko dvije godine i prošao sam i Limerick I Dublin I Galway dok sam bio u fazi traženja posla )nekih 3 mjeseca) i evo smjestio sam se u Corku i grad raste..

Zaboravljate da uz IT postoji još veća industrija a to je farmacija...

Apropo mogućnosti i zaštite to vam sve ovisi od čovjeka do čovjeka te do poslodavca..
Moja sreća jest što sam u IT-u ali isto tako mogu kazati da imam prijatelja koji rade na minimalac i imaju puno više nego što su si mogli priuštiti u hrvatskoj..Dakle i stan i režije i autić imaju i to sve sa minimalcem..naravno traje malo da se dođe u tu situaciju, ali ne pričamo o godinama da dođeš u situaciju da si priuštiš bolji mobitel ili polovni auto nego doslovce sve možeš rješavati u roku par mjeseci kad si zaposlen....

Po pitanju davanja države za dijecu i mladu obitelj svi su zaštićeni ko lički medvjed tako da komparacija sa Njemačkom ne drži vodu jer je ovdje standard veći i kupovna moć je veća dok je s druge strane porezno opterećenje manje...

...jel ima smisla kazati da se kruške i jabuke ne mogu uspoređivati?

Peace out!!
__________________
Lenovo Yoga 12
Ultrabook ThinkPad
Core i5 vPro
dr.ixa je offline   Reply With Quote