View Single Post
Staro 05.07.2022., 11:29   #6023
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Nisam u sferi tih popravaka već izvjestan niz godina, ali ako možeš, otvori laptop i odspoji bateriju. Ne znam može li noviji laptop uopće raditi bez baterije, ali probaj bootat tako i vidi dal se problem javlja i dalje.

Dalje će se morati netko iskusniji javiti. Onomad je na većini laptopa postojao poseban "power management" čip koji je ujedno služio punjenju i regulaciji ulaznog napona. Znali su prdnut u rosu, a bili su relativno jednostavni za zamijeniti (QFP) ili noviji su imali QFN, ali još uvijek se dalo mijenjati. Nisam dugo provjeravao kakvi su današnji laptopi

Al tvoja greška je što u startu nemaš thinkpad, krivo učiš dijete

--

Kod mene je yoga 370 i dalje u upotrebi s istim boljkama - pozadinsko osvjetljenje tipkovnice je nakon boota uvijek *upaljeno* (cijeli internet se buni da je obratno), a situacija s baterijom se pogoršava svakim ciklusom. Laptop javi kritično stanje baterije na 10%, na 6% gasi laptop. Problem je što je između ta dva postotka vremenska dilatacija od 30 sekundi.

Baterija je bila sad već nekih 5 puta rekalibrirana, ali to mi ne pomaže, dapače, imam dojam da baterija nakon svake rekalibracije još kraće traje. Deklarirani kapacitet od 51Wh je pao na 42Wh nakon posljednje rekalibracije.

Vrijeme je za novu bateriju, laptop me služi dobro. Nadam se da nisu neki drugi hardwareski problemi u pitanju.

Gdje je provjereno uzeti bateriju? Službeni mi hoće prodati samo ako ugradim kod njih, što značajno poskupljuje posao.

(Imam dojam da sam postavio pitanje već i dobio odgovor, ali vrag ga odnio, nisam našao... )
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote