View Single Post
Staro 02.02.2012., 17:38   #115
zamorac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Pozdrav,

evo i mene sa pitanjem oko konfe za obradu fotki. Dakle, uglavnom ce se gore vrtit CS5 i bridge uz normalnu kucnu upotrebu, dakle hrpa surfanja, office i slicno. Igrice ne igram pod nikakvih okolnostima, pogleda se koji film i to je to. Obrada videa za sad ne, ali nikad se ne zna... mozda me i to zainteresira.

Uzet cu konfu u Linksu jer su mi u kvartu i imam dobra iskustva sa njima do sad.

Osim naravno sto boljeg omjera ulozeno/dobiveno, konfa bi trebala biti sto je moguce tisa i trebala bi durati najmanje 5god, ako izdrzi 6-7 bez nekih velikih izmjena jos bolje. Dnevno ce raditi 10h u prosjeku.

Do sad sam smislio ovo:

Kuciste
Collermaster silencio 550------500kn

PSU
Corsair TX V2 650W-----800kn

SSD
Corsair Force GT 90GB------1300kn

HDD
WD Black 500GB recikliran iz starog kompa

Optika
Reciklirana iz starog kompa

Maticna
ASROCK 970 Extreme4-----859kn

Procesor
AMD FX X6 6100 BOX------1350kn

RAM
G.SKILL RIpjaws Z 4x4GB------819kn

Grafulja
Asus GeForce GT520, 1GB DDR3, CUDA, pasivni hladnjak------429kn

Ukupno 6053kn

E sad, nisam siguran oko napajanja dal mi treba tak i jako i skupo, al naso sam review a netu da je dobro i tiho, pa obzirom da cu dugo imat komp necu stedit na PSU da mi krepne i povuce cijeli komp sa sobom...

Maticna i proc... kaj ja znam cini mi se OK, 6 jezgri, a maticnu hvale na netu. Jel bi mi trebao neki drugi hladnjak za proc da bude tisi?

Grafu sam odabro najbolju od ovih jeftinih sa pasivnim hladnjakom i da ima CUDA, sto koriste neki PS plugini, a vjerojatno ce ih biti sve vise s vremenom.

Budzet je u rasponu 5-7000kn, bolje manje, ali ako me uvjerite da je nesto zbilja dobro, nije mi bed platiti i imat vrhunski i pouzdani stroj.

Svu periferiju imam, ukljucujuci IPS 24" monitor i tu necu imat troskova. OS naravno win7 64bit.

Vasi komentari?
zamorac je offline   Reply With Quote