View Single Post
Staro 20.01.2007., 11:29   #21
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
Toshiba Qosmio F30-112


SPECIFIKACIJE :

• Procesor: Intel Core Duo T2500 2.0GHz (2MB cache)
• Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800
• Grafički sustav: nVidia GeForce Go7600 256MB
• Radna memorija: 1GB (2 x 512MB) DDR2 (proširivo do 4GB)
• Tvrdi disk: 100GB SATA
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Dimenzije: 379 x 290 x 52 mm
• Masa uređaja: 4.3 kg
• Jamstvo: 24 mjeseca
• Baterija: 3:40 h
• Operativni sistem: Windows XP Media Center
• Modem: da
• Mreža: da (LAN)
• Bežična mreža: da (802.11g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4 x USB 2.0
• FireWire: da
• VGA izlaz: da
• D-Connector: da
• PCMCIA: da
• Bluetooth: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
• TV Tuner: da(hybrid)
• Daljinski upravljač: da



OSOBNI DOJAM :

Napokon sam uspio prodati stolno racunalo i onaj stari lap i kupiti si nesto posteno. Premda sam prvobitno planirao HP NX 6325 uspio sam naci gore navedeni model s jos 1.5g garancije za postenu cijenu.

Krenut cu prvo s losim stranama ovog laptopa. Masa!!! Kao sto ste i gore vidjeli 4+ kile, je poprilicna masa. Zatim same dimenzije laptopa, debljina laptopa je u rangu 2 Hp-ova Nx 6325 :P a same dimenzije prije odgovaraju 17" laptopu nego li 15.4". Jedan minus ide i za opticki uredaj, ja sada neznam jel to zbog toga sto je laptop koriste ili je tako bilo u startu ali jako je bucan. I zadnja losa strana ovog laptopa je relativno slaba baterija. Zasto relativno, pa zato jer su utrpane jake komponente i ja neznam koja baterija bi to gurala 3 i pol sata, tako da ovaj laptop radi svega 2h na bateriji.
E sada dobre strane. Prvo cu spomenuti Zvuk!! Harman/Kardan zvucnici, ljudi moji to je perfekcija, mnoga stolna racunala nemaju bolje zvucnike od ovog laptopa, kada sam prvi put pustio mp3-cu nisam mogo vjerovati da cujem bas na laptopu. Ekran je 15.4" znaci widescreen i spada u jedne od najboljih, kut gledanja je odlican a i s direktnim suncem je moguce vidjeti sliku. nVidia GeForce Go7600 jednostavno guta sve sto joj date, 3D mark 2006 2600 marka, a procesor je takoder pun snage iako je starija verzija, znaci nema 64 bitnu arhitekturu u 3D marku 2006 CPU score 1650 marka. Kod ovog laptopa multimedija je na 1. mjestu. Ugradeni tv tuner je odlican, a multifunkcijske tipke i daljenski upotpunjuju cjeloukupnu sliku. Od video izlaza sve je tu, HDMI, s-video, VGA. Jedna od odlicnih stvari je sto nemorate uopce ulaziti u Windowse da bi gledali telku ili dvd ili slusali cd/dvd s mjuzom. Dovoljno je da upalite laptop na tipku play i udete u poseban toshibin program. Jos jedna odlicna stvar je multifunkcijski touchpad. Sto to znaci, to znaci da mozete postavti precace za neku aplikaciju u kuteve touchpada. Zatim ugradeni wireless je odlican hvata se i zadnju slamku signala, uspjevao sam se spojiti i tamo di drugi nisu ni nasli mrezu. I na kraju garancija od 2 godine je takoder dobrosla.

Ocijena 9/.10 zbog mase i dimenzija, ako vam treba zamijena za kucno racunalo ovo je pravi odabir
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||

Zadnje izmijenjeno od: tomy_t. 20.01.2007. u 15:19.
tomy_t je offline   Reply With Quote