View Single Post
Staro 30.05.2019., 20:15   #5386
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
taj Y kabel izbaci iz priče... nesmiješ dolazni dsl signal dodatno granati bez filtera.

iz ovoga meni ispada da ti nemaš voip, već klasičnu analognu telefonsku liniju? ti radi telefon sa ugašenim routerom? ako da, morat ćeš to drugačije riješiti.
ako imaš voip, onda opet imaš krivo rješeno. dolazni dsl kabel mora ić direktno u router u dsl port. izlazni kabel natrag ali odvojeno.
Telefon ne radi sa ugašenim routerom. Taj dolazni kabel(plavo-bijeli) on i ide direktrno u router u DSL port, a ovaj drugi(narančasto-bijeli) ide u TEL port na routeru, bez njega telefon na katu neće da radi. Ja mogu npr. staviti posebno modularni priključak i za plavi i narančasti kabel odvojeno, ali ne vidim što bih time dobio. Onaj srebrni priključak RJ11 ima 4 pina i sve te žice su spojene na svoj pin. Ne znam, nije mi baš jasno sve to, baš ću pitati tehničara kad donese opremu da li je to dobro spojeno i pokazati ću mu slike iz kutije da vidi koja je shema kablova.

Naručio sam danas od Optime VDSL 60 Mbit/s, premda sam jako skeptičan hoće li to raditi, ali imam pravo na raskid ugovora, pa ako se pokaže da to ne funkcionira idem na T-com.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote