View Single Post
Staro 29.05.2019., 16:56   #5382
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
vjerojatno, ili imaš paralelne spojeve, ili jako loš kabel, ili loše spojeve. provjeri sve, probaj modem spojiti odmah na dolazni kabel, neznam kako imaš rješeno. uglavnom čim bliže "njihovom" dijelu kabela.
jer po atenuaciji si jako blizu centrale (ti imaš 12dB, a ja 27dB pa imam 35-40 mbita).
Sad sam išao pronaći slike od spoja tel. instalacija koje mi je radio jedan tip prije nekoliko godina. Htio sam da router bude u prizemlju, a roditeljima je na katu samo spojen telefon. Sa time sam htio dobiti bolji wi-fi signal u dvorištu i da router bude na donjem katu kod mene.



Na slikam se vidi da tel. linija(crvena i žuta žica) dolazi sa desne strane u kutiju, a crni kabel na ljevoj strani(crvena i crna žica) je odvod za gornji kat. On je tu ubacio lan kabel za dovod tel. linije do donjeg kata do tel. utičnice(narančasti i narančasto bijeli kabel) i na tu utičnicu je spojen router, a ova plava i bijelo plava žica na ljevoj strani je povratna veza za telefon na katu, jer bez toga telefon nije htio raditi na katu. Valjda sam dobro sve objasnio? Da li je ovdje mogući problem? Do sada nije bilo problema radi ovakvog rasporeda.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote