View Single Post
Staro 05.10.2014., 13:22   #9
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
kak bi Seven-of-nine rekla - explain!
Kad imaš sub koji je zakurac onda ti to i ne pridonosi doživljaju. U biti samo imas probleme. A ako imaš malo bolji sub onda te opet kopka jeli na tom nivou možeš pogledat fim u miru bez posezanja za daljincem. Ne iz razloga jer je glasno vec iz razloga da se isti nebi rastavio na sastavne dijelove kad tu i tamo naleti nekakav "drugačiji film"

Najnoviji primjer je Edge of Tommorow s onim pulsom. Nisam još gledao jer ga ne namjeravam gledati na TVu ali čitajuči okolo reprodukcija toga je subwooferska borba za živu glavu ...ako več netko nije papak pa smanji ton.

Ako si gledao film daj mi reci koliko ti je sub dopridonjeo doživljaju?

Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
odlučio sam ipak uzet HTP-072. Za tu cijenu nema premca za ono što meni treba.
za kalibriranje ću se igrat sa softverskim "sound meter"-om, na androidu

hvala na pomoći
Ne znam mogučnosti tih softwerskih SPL metara i androida ali da napomenem ...kalibracija nivoa pojedinih kanala te korekcija prostora / ekvilizacija su 2 različite stvari.

Stvari se mogu riješavati i "softverski" ali jedna obična DiracLive licenca je 600 baksa a gdje je još kalibrirani mikrofon i oprema? A o znanju za tako nešto da ne govorim...Zbog toga je u principu najlakše i najeftinije kupiti resiver s tom opcijom.

Inace, jedino za što znam da je free a da valja je onaj "Equalizer Apo" ali mislim da od toga nema ništa ako koristiš izvor spojen optikom ili HDMIjem.
U biti mislim da bi se moglo i tako riješiti stvari ako je tu zvučna s DDL da pošalješ signal u resiver nakon što je korigiran.

No opet , vračamo se na to da tako nešto nije jednostavno za napraviti te traži znanje za razliku od automatike na resiverima a da ne govorim da bi trebao i neki mikrofon.. :-/
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote