View Single Post
Staro 28.03.2013., 14:16   #49
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
c/p sa drugog foruma

"Malo sam proučavao ovaj besplatni program od Tetrade pa evo i prvih impresija:

Aplikacija ima nekih 65MB, od neupućenog korisnika može zatražiti dodatnu instalaciju nečega što se zove dotNetFx40, obavlja se na C disku bez mogućnosti izbora lokacije - i bez deinstalacijske rutine. Prilično neprofesionalno izveden posao, pogotovo kad pročačkate po kôdu i vidite varijable Turbo_BEZSIFRE ili nazive datoteka anteString i anteLink. Baza je MS ACCESS a ne MSSQL, kako tvrde na svom siteu (na dnu stranice), i zaključana je lozinkom.

To znači da se podacima ne može pristupiti direktno, što je donekle OK (sigurnosni razlozi), ali vlasnik podataka nije Tetrade već korisnik-vlasnik poduzeća koji treba fiskalizaciju. Ovo mi izgleda kao klasična iznuda gdje su podaci de facto taoci: plati podršku, ili poseban financijski aranžman s nama pa ćeš onda dobiti svoje podatke. Osim toga, izvedena je i remote veza s adminom iz Tetrade, bez ikakve garancije s njihove strane da neće kopati po podacima - što bez ugovora ne bi smjeli. O ugovoru ili bilo kakvom drugom aranžmanu na siteu nema nikakvih informacija.

Unatoč cijeni od nula kuna, intervencija telefonom ili emailom je 250kn/h, što se može saznati tek nakon instalacije, klikom na gumb Podrška. Kratka i jednostavna pitanja putem e-maila se ne naplaćuju posebno.

Nakon što je aplikacija pokrenuta, prvo što ćete se zapitati je: gdje da stavim svoj certifikat? O ovoj najvažnijoj informaciji u uputama nema ni riječi, kao ni na njihovom siteu. Možda da pošaljem kratak i jednostavan besplatni email?

Iznenađujuće je da aplikacija nakon malo zasukanih rukava ipak uredno radi

Ipak, opći dojam je jako loš jer iza nje stoji neinformativan site zbog kojeg Tetrade može dobiti 7000kn kazne za gospodarski prekršaj, slabašne upute, ključno neodgovoreno pitanje o certifikatu i upitna poslovna praksa navlakuše brzopletih kupaca koji za nula kuna dobijaju 250 glavobolja po satu.

Treba li komentirati forumaša koji sa samo jednim postom dolazi i nudi nevjerojatnu ponudu?

"


__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote