View Single Post
Staro 20.02.2009., 14:26   #627
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
hmmm da... upravo ovakav odgovor nisam trebao. ja je isto sigurno necu nikada kupiti jer patim od imena ali sam pitao cisto informativno dal je netko vidio, vozio ili cak ima pa da potvrdi ono sta se posvuda pise, da je za tu lovu super auto. neznam, meni se sve vise svida ideja imati novu daciju za svaki dan po gradu, ono grebat je po parkiralistu, mlatiti po policajcima i sahtama, nikada je oprati i onda doma sjesti u neku pilu i provozati se za dusu....
sto se tice oktana, onaj na tifonu ima po pricama radnika sa benzinske 96-97 oktanaa sad dal je 'cisca' neznam, na samu snagu motora promjena oktana nece utjecati osim na nekim motorima koji imaju senzore za to pa pomaknu kut paljenja ovisno o kvaliteti goriva... ali i dalje mislim da mi se manje trese volan u leru kad je upalim sa 100-tkom sa omv-a
sto se tice 'izgaranja' motora zbog 100-tke to je nemoguce, jer bas zato sto ima vise oktana ima manju opasnost od detonantnog gorenja, zapravo eksplozije, i samim time sta je 'jaca' je i cistija, sto znaci da pomaze motoru u kompletnijem izgaranju i manje cade... najvise motor muci kad se vozis u 5 na recimo 1500 dira pa pun gas i cujes ono lagano trokiranje ili ti ga detonantno izgaranje. zato ja nikada ispod 3000, trosi benzin, ulje ali boli me pimpek, glavno da ne pati, tamo di je moment najjaci je najoptimalnije za motor, jer tamo ima najbolju efikasnost...
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline