View Single Post
Staro 09.05.2008., 12:03   #322
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
ok, ako gledaš sa ekonomski analitičkog stajališta, ali ovdje se moraš osvrnuti na mikroekonomski aspekt priče, a ta je da hrvati prilično koriste komunikacijske tehnologije (neovisno u kojem obliku) i to pogotovo ht-ove, činjenica je da su vani trendovi ( uzrokovani prije svega konkurencijom ) malo drugačiji ali oni se još uvijek ne mogu primjenjivati na naše tržište, ht defacto nema konkurenciju i definitivno još ovu i sljedeću godinu ima identičnu perespektivu kao i do sada, a tu dolazimo do onih 10% i 2,5 miljarde - niti jedna hrvatska trvrtka nije niti blizu tim brojkama.

sigurno je jedino to da to neće trajati vječno, fiksna telefonija će jednom definitivno posustati, a u mobilnoj i nemaju takvu dominaciju tako da je amplituda neminovno silazna, pitanje je samo kada će doći, to može biti za 2-3 ili 5-6 godina.....
Potpisujem kolega....tako nekako i ja razmisljam . U fiksnoj ipak postoje puno vise vremena nego bilo tko drugi(bili su jedini) i od tuda je i ostalo najvise korisnika. Sto se tice mobilne tu je prica drukcija. Ali definitivno po mojem misljenju jos 2-3 godine nemaju konkurenciju kako treba. Moje misljenje da u te dvije tri godine bi dionica mogla doseci mozda vrijednost od 800-1000 kuna,iako je to ovako cisto spekulativno...
BTW
http://business.hr/Default2.aspx?Art...ment=1#comment
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote