View Single Post
Staro 22.04.2008., 14:13   #312
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Hm.
1. Konkurencija: samo jedan od konkurenata mu odnosi cca 10000 korisnika mjesecno , ostali jos nisu dali podatke
2. DTK jos nije vlasnistvo HT a trenutno samo za 7-8% moze HT dokazat da je njihovo, Druge tvrtke vise nemoraju uopce unajmljivat mrezu od HT, jer ce drzavne tvrtke dati svoju u najam, kao sto vec sada HŽ iznajmljuje svoju mrezu za povezivanje gradova.
3. Neznam dali da se smijem ili placem, molim te malo prolistaj poslovne casopisem, Pogledaj malo godišnja izvješća Plive i Agrokora, prosle godine je agrokor imao 3.5 milijardi dobiti, sumnjam da je ove godine manje.
4. Fer cijena, samo baci oko na prodaju tu na forumu, grafička koje je dosla prije 2-3 mjeseca 3500kn sad se prodaje za 1500kn, to je fer cijena? sta znaci fer cijena i molim te objasni kako definiras fer cijenu.
5.HT je BILA politicka dionica u vrijeme izbora i dok je vlada imala svoj udio, sada vlada vise nema nikakvu korist od dionice, i jos ce se zalagat da drzavne tvrtke iznajme svoju mrezu da zarade neku lovu.
6. dividenda 10%, da preracunamo 10% od 1800kn (koliko je sada dividenda, a pitanje oce li slijedece godine biti tolika dobit) je tocno 180kn.

da nastavim dalje?

mislim da ti sig ispod imena definitivno stoji.
Molio bi bez vrijedanja!
Neda mi se obrazlagati dalje, ja imam svoje misljenje( i drzim HT-e) a ti imas svoje misljenje. Zato postoji ponuda i potraznja. Vrijeme ce pokazati sve....
Ako pratis dionice onda znas sto je fer cijena(postoje neki fundamenti), usporedba dionica-graficka je u najmanju ruku smjesna...
ugodan dan kolega...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote