Tema: Svaštara
View Single Post
Staro 26.02.2024., 00:44   #77
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 259
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Imao davno, i davno ih zamjenio, izašle iz mode, ima zilion ljepših na tržištu. Definitino mislim da ne zaslužuju zasebnu temu.
Nalazimo se u "Svaštari" kolega, mislim da ima mjesta za sve ... pa čak i bijele kugle.

O ukusima se naravno ne raspravlja, a i uopće je besmisleno uspoređivati nešto iz 60-ih sa današnjim dizajnom (kao i tehnologijom rasvjete). Ali postoji nešto što kugle imaju, a današnja rasvjeta ne ... a to je kvaliteta. Armature su nekad bile izrađene od bakelita, dok su same kugle napravljene od stakla (i to debelog). Dok se sa druge strane moderne plafonjere proizvode od PVC plastike (i to uglavnom u Kini), koja je toliko jeftina i tanka da je možeš probiti penkalom ili čačkalicom.

U stvari, SVE se proizvodi samo zato da se kroz par godina može zamijeniti da nešto drugo, i tako u nedogled ... čisti kapitalizam i to one divlje vrste. A to je ono što mi bude nedostajalo najviše, jer kad si prije nešto kupio to je trajalo godinama. U slučaju moje stambene zgrade, čak punih 60 godina i nešto sitno, što ih čini dvostruko starijim od mene samog.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 26.02.2024. u 00:50.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote