View Single Post
Staro 08.01.2014., 09:25   #235
lostboy
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 52
Citiraj:
Autor ludi48 Pregled postova
ne. to je dvb-c signal (dosta slicnosti ima sa dvb-t signalom), mrezni kabel mu samo treba (koliko sam primijetio) kada ga ukljucis u struju (da povuce update il' sl.), kod snimalice i videoteke (tu sam samo isprobao movie trailere).

maxtv ti koristi iptv, a bnet (ili vip, kak hoces) ti je iptv (i eventualno satelitske) programe u centrali multipleksirao u nekoliko dvb-c signala/kanala (zato i imas pojedine pakete, vise tv programa u jednoj dvb-c frekvenciji),te su prema pojedinom receiveru ti programi 'otvoreni' ili 'zakljucani'.

Recimo u jedan dvb-c kanal/frekvenciju koja koristi QAM64 modulaciju ti moze mislim stati do 8 tv programa (analognih , digitalni satelitskih, iptv programa), o tome koliko programa max stane ti ovisi dali su svi programi HD, ili je jedan dio HD a drugi su SD, kako su zakodirani, dali imaju vise audio kanala (recimo hrvatski, slovenski, il' sl), dali imaju vise titlova, dosta parametara tu ima. Imas vec i dvb-c2 standard koji ce izmedu ostalog moci imati vise HD (full hd ili cak 4k programe) u jednoj dvb-c2 frekvenciji.

nadam se da si shvatio
Znaci, teoretski, ako ne koristim snimalicu i videoteku i ne zelim da napravi nikakav update, mogu slobodno sve gledati samo putem receivera? Znaci, u tom slucaju ne moram ni koristiti taj kabelski modem? Mogu eventualno tu i tamo spojiti modem mreznim kabelom sa receiverom da povuce ako ima neki update, ali osim toga sve moze uredno raditi i bez toga? Zato sto snimalica i videoteka mi ionako ne trebaju pa ako moze sve raditi i bez modema, zasto da je ukljucen i trosi struju ako nije potrebno?
Ili sam ipak nesto krivo shvatio?
lostboy je offline   Reply With Quote