Tema: Pro Ping
View Single Post
Staro 06.03.2019., 11:13   #294
X-Man
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: HR
Postovi: 10
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa sad necu tvrditi 100% ali dok sam prije par mjeseci citao njihove opce uvjete poslovanja "Kodeks ponašanja na internetu"
se spominjao u istima, to sam poprilicno siguran ali neda mi se sada ponovo "cesljati" opce uvjete...

E sad, mozda nemaju zakonsku obvezu okaciti ih kao javno dostupne nego ih samo priloziti kod sklapanja ugovora jer
kada se usluga ugovara onda bi po zakonu i taj kodeks morao biti prilozen kao i uvjeti pojedine usluge koja se ugovara, paket usluga etc...

Dakle, s obzirom da se nakupio dosta negativnih komentara oko tih uvjeta procjenili su da ih je bolje maknuti da nisu sirokopojasno
dostupni eventualnim kupcima usluga ali tko pokrene zahtjev za uslugom vjerojatno ih dobije. Ako je tako, mogu samo reci: vrlo mudro !
Ti dokumenti moraju biti javno dostupni. Do sada se prilikom sklapanja ugovora nisu prilagali ti dokumenti, već u ugovoru stoji:

"Svojim potpisom potvrđujem da sam upoznat sa Općim uvjetima poslovanja tvrtke PRO-PING d.o.o, te iste u cijelosti prihvaćam. Opći uvjeti poslovanja, Cjenik i ostali dokumenti su mi dostupni putem internet stranice www.pro-ping.hr i na svim ovlaštenim prodajnim mjestima PRO-PING-a."

Ukoliko su maknuli Kodeks ponašanja kako bi privukli što više korisnika, a i dalje se pozivaju na njega, onda je to za zapitat se. Inače, Google tražilica i dalje može naći njihov Kodeks (link). Dokument je na njihovoj web stranici, ali je skriven.

U njihovom Cjeniku piše "Mjesečna naknada uključuje - Neograničen internet promet - FLATRATE - Uz primjenu politike poštene upotrebe – svako prekomjerno korištenje mrežnih resursa deseterostruko veće od prosječne potrošnje nije dopušteno."

Što je prosječna potrošnja za njih? Jer, to je pisalo u Cjeniku i prije nego je Kodeks objavljen u 10-tom mjesecu prošle godine.
X-Man je offline   Reply With Quote