View Single Post
Staro 07.10.2010., 11:18   #8
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Hvala Tomy!
Da, postoje razne kombinacije kako konfigurirati PF.. Koliko ja kuzim, u pravilu sto vise rama imas manja je potreba za PF-om te koristenjem istoga - zato malisha ima nesto veci PF od lapa.. Sto se tice vracanja PF-a na min vrijednost, nisam siguran da je to tako kod svih.. Znam da postoji opcija da winsi isprazne PF tokom shut-downa, ali isto tako ne mora znaciti da je to svima aktivno (ovisi o namjeni kompa i koristenju istog). Sto se tice velicine samog PF-a, sjecam se one "stare" M$-ove formule, 1.5 x RAM ... U danasnje vrime kad vecina ljudi ima 2-4Gb rama, to je mozda nepotrebno - a mozda i nije? Neki "experti" na stranim forumima tvrde da je preporucljivo imati upaljen PF osim ako imas cak 12+Gb rama .. Kazu da je bolje upaliti opciju da winsi sami kontroliraju PF, nego ga ugasiti potpuno (jer postoje vece sanse za crashanje, bsod-e itd). Osobno mislim da u velikoj vecini slucajeva kolicina instaliranog rama cak i ne igra neku ulogu, upravo radi nacina na koji mnoge danasnje aplikacije funkcioniraju.. Preporucam ostaviti PF upaljen pa makar staviti neku malu min. vrijednost poput tebe (16Mb), za max vrijednost barem 1Gb..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote