View Single Post
Staro 03.12.2022., 18:24   #10067
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mene zanimaju cijene...cijele palete zen4. Morat će to mijenjati jer ovako neće ići, a i ploče isto obavezno moraju izregulirati. Ne vjerujem da će im 3D varijante poboljšati prodaju. Tu će biti prodaja samo turbo entuzijastima koji žele najnovije i najbrže.

Iskreno zen4 je zasad totalna katastrofa. I to govorim kao netko tko je kupio 7600X
7600x pored 13600k nema nikakvog smisla i to se vidi u prodajnim rezultatima.

Ploče i DDR5 cijene jesu pale, B650 je sasvim dosta za bilo koji zen4 (osim Gigabyte B650(M) DS3H - izbjegavati) ali i dalje računica jedva da ima smisla. Kupiti sad nešto skuplje i sporije jer u budućnosti možda bude nadogradivo je po meni budalaština. Nije samo cijena i to što je sporiji nego opet AMD dolazi sa svojim idiotskim problemima, dok se još za prvi boot može progutati 5-minutno treniranje rama, zašto je svaki naredni po 40 sekundi, neshvatljivo. Takve stvari isto tjeraju ljude od AMD-a.

Što se zagrijavanja tiče, tu je isto AMD odigrao dosta blesavo. Umjesto da ima normal mode na kojem cpu radi na normalnoj temperaturi i gubi 2% peformansi, oni su ga valjda zbog benchmarka nasvirali da ide silom do 95C zbog minornih dobitaka. Taj defaultni mod je trebao bit nekakav turbo super boost mode u Ryzen masteru/BIOS-u, ovako se odmah proširio glas da se cpu-i prže na 100 stupnjeva, tko normalan to želi u svom kompu?
Jasno, to se da riješiti, ali 90% ljudi nisu u stanju učitat XMP profil, kud će pikati po BIOS-u po curve optimizeru, ograničavanju temperature, potrošnje itd. itd. itd.
Dosta sam razočaran tim zenom4.
Exy je offline   Reply With Quote