Tema: Automobili
View Single Post
Staro 28.11.2022., 05:40   #64579
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Ne kuzis ni kontenjer ni 10 cisterna ni prah ni pjena tu nema nikakavog ucinka ima lazem jako malo. Voda i litiji guglaj.
Rjesenja u struci zasad nema u biti ima tamo u dalekoj merici zvano F-500 pjena kemija koja nije jos u velikoj upotrebi a nije ni toliko koristena ni istestirana.
Hvala. Slično sam pisao prije X stranica u nazad pa su me EV loveri popljuvali.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Na kraju je najbolje pustiti auto da izgori (potraje mozda 1h). Nakon toga ugasiti, pokupiti ostatke.
Ne radi se o jednom satu nego se radi ponekad čak i o nekoliko dana polakog tinjanja što može opet dovesti do rasplamsavanja požara. Da, to su tvrdnje američkih vatrogasaca koji imaju iskustva s gašenjem EV.

Takvo vozilo ne možeš ostaviti bez nadzora.



Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Isto tako, EV nikad neće eksplodirati nakon sudara i sl, putnike je lakše evakuirati, a znamo da su životi važniji od vode.
Što ova slika govori? U kojem razdoblju? U kojoj državi? Ima li podatak ako dođe do požara koji se broj ICE vozila ugasi prije nego li izgori do kraja, a koliko se EV vozila ugasi? Koliki je utjecaj na okoliš u slučaju sagorijevanja EV?


Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Isto tako, EV nikad neće eksplodirati nakon sudara i sl, putnike je lakše evakuirati, a znamo da su životi važniji od vode.
Koliko takvih eksplozija bilo? Po čemu je lakše evakuirati putnike nakon sudara? Koliko se EV zapalilo nekoliko sati nakon sudara kada su bili parkirani? Koliko ih se zapalilo u momentima nakon sudara gdje su njihovi vlasnici ostali zatočeni u automobilu i jasno izgorjeli skupa s njim?
Hamm je offline   Reply With Quote