View Single Post
Staro 11.01.2022., 12:16   #1
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
O-ring proračun

Radim jedan rebuild i ne mogu nabaviti, niti saznati točnu specifikaciju jedne brtve.
Dimenzije utora za O-ring:
vanjski promjer: 85.6 mm
unutarnji promjer: 79.9 mm
dubina: 2.4 mm
širina: 2.85-2.9 mm

Stara brtva je bila pravokutnog presjeka (znači nije bio O-ring). Kad ju sad mjerim ovako uništenu: 2.4mm (dubina utora) x2.3mm.
Sklop izgleda ovako (95% identičan): klik

Zanima me ako je moguće staviti neki O-ring, X-ring ili V-ring u taj utor da imam super brtvljenje. Ovo je tzv. "static face seal".

Pronašao sam ovaj O-ring: https://www.o-ring-stocks.eu/o-ring-...a-black-ors830 (iako je out of stock i treba ih kupiti 300+ kom)

Nije moja struka, ali koliko sam istraživao za 2.8mm ili 3mm O-ring utor treba biti širi od debljine O-ringa. S tanjim O-ringom ne smijem ići zbog dubine utora od 2.4mm.

Ako ima netko ovdje da može pomoći ili mi makar reći koga i gdje da pitam za pomoć. Kad sam kontaktirao proizvođača te vakuum pumpe i pitao za brtvu, odhebo me.
Neko tekuće brtvilo ne mogu staviti zbog pokretnih dijelova koji idu skroz do stjenke pa bi eventualni višak takvog brtvila iscurio prema unutra što se ne smije dogoditi.

Ako ništa ne pronađem, zna li netko kako se zove materijal iz kojeg su se "nekad" rezali dihtunzi po mjeri (izgleda kao siva ploha veličine A4 papira debljine nekoliko milimetara)?
beli14 je offline   Reply With Quote