View Single Post
Staro 29.03.2024., 15:43   #11
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 181
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nisam bio potpuno siguran da je i kod tebe ista situacija, ajde super da je proradilo. To sto je "bljesnulo" u kompu je mozda neka od statusnih led-ica na maticnoj.

I mene bi zanimalo sto je to poslo po zlu, tj kakve vradzbine se dogadjaju i nestaju kada se ugasi napajanje kompu. Mozda neki fail safe switch u napajanju koji pamti stanje sve dok ga ne resetiras.

Sad si me sjetio, ja sam isto morao ugasiti prekidac na napajanju. Da bi to napravio, morao sam otvoriti kuciste jer mi prekidac nije dostupan izvana. Sjecam se samo da sam se oznojio ko pas i mantrao da se pc napokon boota
Ja sam imao problem s nekim jeftinim USB -> SATA/M2 adapterom s Aliexpresa koji je došao s 12V adapterom za 3.5 inčne hardove.
Nešto nije bilo u redu s adapterom i preko varistora je bacao visoki napon na masu od USB porta. Kad sam ga uštekao prvi put u komp zaiskrilo na USB portu i nestala slika ne ekranu. Nakon restarta više grafička nije radila, bila je disejblana u Device Manageru. Već sam se usro sad mi ode grafička ali proradilo je nakon nekoliko hard power cyclova. Rastavil sam taj 12V adapter, odcvikao varistor koji i od tada je sve ok.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote