View Single Post
Staro 30.05.2018., 09:21   #613
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, i meni bi 27" bio max maximuma ipak. Nakon prespavane noći, drago mi je da sam vratio ovu mrcinu. Da postoji 27" verzija istog monitora, vjerojatno bi ga uzeo sada. Ali sad sam malo demotiviran pa će novi monitor još malo pričekati ipak.

Ovako, da nebi bilo "gle Brke pizde, otvorio i zatvorio kutiju i ništa osim 3 slike nije pokazao", evo kratki osvrt za ViewSonic VX3276-2K-MHD, jučer nisam pisao jer sam bio u žurbi pa onako, ako nekoga zanima, možda mu može pomoći kod odabira:

- cijena je odlična, 300 eura sa šipingom sa amazona (5/5)

- kvaliteta izrade vrhunska; stvarno top notch; ne škripi, kompaktan, čvrst, ovaj stalak je alumijski i stvarno je rock solid stabilan (5/5)

- pakiranje solidno; tvrdi stiropor i dobra kutija, dobiju se 3 vijka (2 manja + 1 veći) i šerafciger, strujni i HDMI kabel, odbijam jednu ocjenu jer nisu dali DisplayPort kabel (4/5)

- OSD je OK, malo nespretno baratanje istim sa gumbima odotraga, pregršt opcija za podešavanjs prikaza slike i dosta presetova (4/5)

- slika u igrama (PES 2017, F1 2017, The Witcher 3, Metro Last Light Redux, Far Cry 5, DOOM - sve po 10tak min) je vrh, boja, toplina boje, svjetlina, 75Hz, ali osim rezolucije 1440P koja fino upregne grafu, nikakve ja razlike nisam primjetio u odnosu na svoj 1080P osim u 60 vs 75Hz; input lag je isto tu negdje i nisam primjetio ghosting; super bi bilo da imam više prostora pa da mi je 23" za raditi i net, a ovaj 32" samo za igre (hmmmm... dobra ideja za nekad ) video i slike isto top (5/5)

- stacionarna slika kad se gleda neki dokument ili se browsa po netu je somewhat mutnjikavo; LG na Brightness/Contrast 80/80 u svjetlini ubije ovog na B/C 75/100, a da ne spominjem i sharpness gdje je na LGu na 75, a na ovom bilo 100 i svejedno je na LGu slika oštrija i više crispy, čak i kad sam se odmicao od ekrana na udaljenost 1m; u ovoj ocjeni jedina pozitivna stvar je što nema backlight bleeda kao u nekim primjerima ovdje (2/5)

Da skratim:
- cijena 5/5
- bundle 4/5
- kvaliteta izrade 5/5
- meni i opcije 4/5
- gaming perfomance 5/5
- pisanje i čitanje 2/5

Ukupna ocjena: 4.17

Bottom line: odličan gaming monitor za 300 eura sa poštarinom sa amazona, kome 32" ne predstavlja problem kao meni i tko se može naviknuti na (ili mu je nebitan) nešto ne-oštriji prikaz slike u stacionarnom obliku.


Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote