View Single Post
Staro 21.03.2018., 15:34   #692
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Točno se sjećam kad je ova tema otvorena, početkom 2010 god, onda mi nije imala smisla, ali da mi je onda netko rekao da ce se o CRT-u tipkati i 2018, rekao bih da je lud, ali eto, sta je tu je.
Mozda zbog toga jer je sad aktualan oled poprilicno koji se agresivno reklamira da je puno bolji od lcd-a upravo u onim stvarima koje se spominju u ovoj temi da su prednosti crt-a nad lcd-om. Dakle vidljivi kut i kontrast/prikaz crne boje prvenstveno. Da smo ikada dobili lcd koji moze barem priblizno u tom aspektu parirati crt-u ja bi bio prvi za to da se ova tema zatvori.
Nazalost pored brojnih prednosti, oled takodjer ima svoje boljke. Tu prvenstveno mislim na burn in dok je recimo burn in na crt-u gotovo nemoguc-ili se moze vidjeti samo kod nekih industrijskih monitora koji staticnu sliku ne mijenjaju godinama.
Inače, potrosit brdo novaca na grafiku i prateci hardware da bi se igre igrale na maksimalnim detaljima te onda sve to utopiti u čarima prikaza gamerskih tn monitora katastrofa vidljivog kuta i ispranih boja. Nije mi to imalo smisla 2010 godine a niti danas pogotovo

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 13.04.2018. u 01:44.
darkijas je offline   Reply With Quote