View Single Post
Staro 05.02.2010., 13:59   #79
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Bilo bi glupo da svi imamo isto mišljenje o svemu pa i o monitorima. Što se tiče samoga kontrasta tn monitori puno ne zaostaju za ostalim lcd monitorima. Većina ih je deklarirana na 800:1 ili 1000:1 realnog kontrasta dok je dinamički znatno veći. Naprimjer samsung obično na svojim fensi šmensi tn monitorima napiše 50000 ili 100000:1 (tu mislim na monitore sa klasičnim pozadniskim osvijetljenjem) dok na jednom ips philipsu 240pw9es "tek" 8000:1
Dakle boljke tn matrice nije toliko kontrast koliko prikaz boja u općenitom smislu ,loš vidljivi kut koji uzrokuje "preljevanje" boja na ekranu (posebno vidljivo i iritantno na monitorima većih dijagonala) te gotovo u pravilu probijanje pozadinskog osvijetljena.
Istina je ips niti s-pva ne pomažu lcd tehnologiji u prikazu crne boje u usporedbi sa crt-om što sam ja vjerujem djelomično pokazao u slikama koje sam postao u ovoj temi. Također valja napomenut i zamućenje slike kod prikaza brzih scena kao još jedan velike nedostatak( barem kod 50hz lcd-a i onih sporijeg odaziva)

quantum112 nemoj se puno obazirat na kritike ovdje već ak tvoje oči vide pravu star u tome uživaj. Kod mene na stolu je trenutno stanje takvo da je mrcina od crt-a na stolu ispucava svoje termonuklearno zračenje a lcd lepotan u kutiji sanja nedostižan san o crnoj boji.

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 05.02.2010. u 14:17.
darkijas je offline   Reply With Quote