View Single Post
Staro 04.12.2012., 13:35   #419
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor galop Pregled postova
Obećao sam se javiti, kad uspijem fleshati mob., pa to i činim. Kao i uvijek sam uradio prema manualu, s tim, da sam uradio kako je @alcem napisao tek kad se pokrene Multitool alat da utaknem mob., i onda mi se pojavi da ponovno traži driver za preloader, ja sam nabrzinu kliknuo da ponovno učita drajver, kad je to uradio krenuo je čitav proces, koji traje oko 400 sekundi, onda reboot, pa mi je u dva navrata radio OTA update na verziju od 21.11., potom na verziju 28.11.. Hvala @alcem, pozdrav.
Dakle, da i drugima pojasnim sto se ovdje dogadjalo.
Dakle, nakon sto je pokrenut, Flash tool je cekao na mob na nekom od virtualnih COM portova, medjutim ni jedan se nije javljao. Kada si utaknuo mob, prepoznat je tzv. Preloader mode, a kako si vjerojatno koristio drugi fizicki USB port, onda je ponovo krenula instalacija MediaTek USB PreLoader VCOM drivera. Cim si pravilno instalirao drivere, mob se preko njih javio Flash Toolu i ovaj krenuo s flashanjem. Vjerojatno si naflashao 1.0.07 verziju firmwarea pa ti je OTA update skuzio da postoji i 1.0.08 te je downloadao i instalirao taj update. Nakon toga je OTA update skuzio da imas 1.0.08 i napravio upgrade na 1.0.09. Nakon flasha i ova dva updatea si izgubio root pa moras ponovo rootati, a ako si imao i namjesten ringtone koji nije defaultan, i to moras nanovo nastelati.
alcem je offline   Reply With Quote