View Single Post
Staro 04.12.2019., 12:45   #1854
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Evo nakon upgradea na MSI 450 i 3600...windoesi se smrzavaju ssmi od sebe. Nekad javi CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, nekad ni to. Ispitao memoriju sve ok. Jel ima netko slican. Memoriju testirao...nema gresska. Hmm.. prvo novi windowsi pa dalje ili ?

Edit: kad je u clean boot modu..3 CPU burnera rsde istovremeno i ne smrzava se..

Bas sretno... Ja muku mucim sa BSOD i smrzavanjem vec 2-3 mj otkad sam presao sa Ryzena 1600 na 3700X. Znaci sa 1600 ista konfa stabilna 2-3god, a sad sa 3700X nekad jednom dnevno a u najboljem slucaju 3 puta tjedno smrzne. Takoder samo dok surfam ili low load radnje. I to tako da svaki put nesto drugo prijavljuje BSOD screen. Nemoguce detektirat, taman mislish da si rijesio i onda za tri dana opet BSOD. RAM mi isto prolazi sve testove. Stanje se nesto popravilo sa zadnjim 7601 biosom tako da cekam jos ovaj novi Asusov and onda saljem CPU nazad AMD-u u NL. Nakon toga jedino mogu novu Gigabyte X570 plocu uzet (vishe nikad Asus). Ima jos dosta ljudi isti problem po netu. Sumnja se na: XMP ram postavke, power supply idle control, Samsung M2 SSDove, Nvidia driver, dodatne PCI-E kartice, neki od drivera, itd... pa ti pogodi. Uglanvom zgadio mi se ovaj novi Ryzen dobro.

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 04.12.2019. u 13:13.
MiL je offline   Reply With Quote