View Single Post
Staro 04.10.2015., 11:32   #48
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Isključena regulacija brzine u biosu. Speed fan konfiguriran kako treba (koristim ga na mojkomp konfi, tamo radi bez problema).

Na ASUS ploči CPU vent vrti stalno punom brzinom, program javlja da je konfiguracija OK, (cpu vent na 40 % u idlu) ali ne spušta broj okretaja, odnosno ne varira ga u odnosu na opterećenje.

Dali se netko susreo sa sličnim problemom, ako jest može li se riješiti ?
Prije mjesec-dva mi je trebala podrška ovog programčića za Asusovu ploču, jer Asusov FanXpert ne očitava temperaturu CPU-a sa samog čipa, već sa MBO, što dovodi do značajne razlike u očitanoj temperaturi. Plus što sam htio postaviti dodatnu regulaciju ventova na H100i dodatno ovisnu o temperaturi GPU-a, pošto su H100i ventovi također i case ventovi, a GPU nerijetko zna biti osjetno topliji od CPU-a. Nažalost, ništa od SpeedFan podrške, pa sam se snašao na drukčiji način.

Asusove ploče gotovo u pravilu ne podržavaju SpeedFan, dok dobar broj Gigabyte-ovih podržava. Od 3 Asusove koje sam imao, niti jedna nije podržavala ovaj programčić, dok su sve 3-4 GigaByte koje sam imao podržavale regulaciju ventova na ovaj način.

Takva je situacija sa Asusom i ne vjerujem da postoji način da SpeedFan osposobiš na toj ploči.
dh41400 je offline   Reply With Quote