View Single Post
Staro 13.02.2012., 12:57   #41
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Letimično sam pročitao post, i vidim da nitko nije spomenuo troškove zatvaranja d.o.o.. Dakle ako imaš doo moraš proglasiti stečaj da bi zatvorio doo a to iznosi oko 15-20000 kn sa svim troškovima ! Ovo je u kratko.

I sam sam razmišljao da prebacim obrt -> d.o.o samo zato što imam obrt uz redovni posao i ubiju me doprinosi (razlika) i ostali troškovi, radio ja ili ne, dok dosta toga u doo nema jer doo može zarađivati i funkcionirati bez zaposlenih ... !!! ( tog ima samo kod nas ).

Dakle sve ima svoje prednosti i mane. Još jedna bitna razlika : ako si dužan kao "OBRT" uzet će ti i sa privatnog računa, (recimo ovrha na obrt, obrt nema love, ali ti skinu sa privatnog tekućeg ili kojeg već drugog računa i svi troškovi su vezani za tebe kao fizičku osobu, dok kao doo možeš to drugačije .. .)

Za sve ti treba dobar knjigovođa i netko od povjerenja da te zna "savjetovati" kada to treba, tj pronaći možda koju "rupicu" ili kako nešto "izvesti" ...

Moj savjet ti je ....

Tek kada ćeš imati toliko fuša da ti trebaju računi i da imaš "zalihu za preživljavanje crnih dana" - onda razmišljaj o tome.

Otvaranje firme ili obrta ti neće pomoči . To će ti biti dodatni teret !!! Pogotovo kada dodaš svoje neznanje i neiskustvo ( što je razumljivio) ...

Probao sam (puno toga nisam znao, a sada znam) i hvala ... nije to za mene ...

Pogotovo "servis računala" ! Pa svaki klinac ljepi plakate po banderama da za 200 kn radi sve i svašta. Njemu se isplati cijelo popodne se zezat za 200 kn a tebi ... hm hm ...
Nije za badava satnica servisa (obrta ili doo) oko 150-200 kn / h +PDV ...

Pa se ti bori onda s takvom "konkurencijom"... I meni (ne samo meni) su "majstori iz oglasnika" skresali cijene nekih usluga ... Ali zato mastim brk popravljajući njihova _ranja jer ih nitko više ne želi, a onda ja diktiram koliko je servis ... Idem malo OT, ali tako je to ...

Drži se ti fuša ... Kada će ga biti preko glave ... Onda nađi neko drugo riješenje, a otvaranje firme ostavi za kasnije ... A ako baš trebaš račun ... pa za to se uvijek nađe netko ...

Sretno ti u svakoj kombinacji ...
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote