View Single Post
Staro 17.08.2010., 13:14   #73
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Rekoh ti već što je. I daj da vidim neki "ozbiljniji" test "ozbiljnijeg" diska.
Ne znam šta je za tebe 'ozbiljniji' disk, vjerovatno neki što tvoji profići koriste, a nepoznati su smrtnicima, ali ovo su 'ozbiljniji' testovi:
Link, Link, Link, Link, Link...

Citiraj:
Shvaćaš (možda) polako. Zbog toga kreće igranje "rock solid", "warranty" i sličnim bulšitingom marketinga.
Warranty nije 'igranje', to je ono što firma mora ispoštovat, tj. stajat iza kvalitete proizvoda, a i pojmovi kao što su 'rock solid' se mogu provjerit, ako treba i rastavit hard te laboratorijski provjerit svaki materijal u njemu i utvrdit jel ima osnove da WD daje takve epitete.

Citiraj:
Za početak, dobro "gutaš" marketinške gluposti. No, kako to da je samom WD-u toliki nesrazmjer u jamstvima po produktima? I kako to da isti disk može imati drugačije jamstvo?
Ajde navedi te WD produkte i njihova jamstva i navedi iste diskove sa drugačijim jamstvima, jer ne znam točno o čemu pričaš, a ne planiram tražit po netu.

Citiraj:
Ne, kod Seagatea je zakazalo to što MTBF i MTTF testiranja nisu dovoljno dobra za tehnološki tvrditi da je 5 godina jamstva dobar pokazatelj kvalitete na način kako se to tu dogodilo.
Ne znam što je zakazalo kod Seagatea, nisam u to vrijeme bio u njihovom proizvodnom pogonu, a što se tiče MTBF-a, ako ga koriste svi proizvođači onda znači da je to u ovom trenutku najbolji način.
Inače pročitaj malo kako to recimo Samsung radi >> Link.

Citiraj:
Naravno da ima i većih i manjih kvarova. Seagateova jedanaestica je primjer tog "manjeg" kvara gdje ne treba mijenjati disk.
Ni u jednom slučaju ne plaćaju tvornice već osiguranja i reosiguranja. To tko isporučuje dijelove ne znači da snosi i krajnji trošak.
To Seagateovo bi ja nazvao iznimka, svi dobro znamo da hardovi ili rade ili ne rade, nitko na njima ne vrši popravke, neisplativo je.
Ovo sa osiguranjem je opet jedna mutna voda i ni ti ni ja ne znamo kako stoje ugovori s njima i ko tu koliko kome plaća, tako da...

Citiraj:
I hardovi se dijele na one za bogatije i siromašnije. Ovi WD-ovi su za siromašne. U klasi "onih za siromašne" marketinški se bore za udio svi, uključujući i WD.
De mi nabroji par hardova za bogate.
Ne bore se samo marketinški nego i kvalitetom.

Citiraj:
Nije samo jedan. Jedan od tri jako slična za SOHO. Black niti nije WD-ov premium proizvod, niti tehnološki najnapredniji, najbolji...
Koji je onda? Jel Raptor?
Inače, ja nisam ni rekao da je Black WD-ov najnapredniji, ja sam rekao da je najizdržljivi, odnosno dugotrajniji od Blue i Green.

Citiraj:
Sve što su naveli na sajtu je marketing. Identično svim drugim proizvođačima, prouči malo specifikacije jamstva s njihovih stranica pa ti se nešto možda rasvijetli.
De mi citiraj te 'problematične' specifikacije jamstva, ja ne mogu naći, jbg, nisam profić, ne znam šta treba gledat.

Citiraj:
Ja sma ti naveo brdo argumenata, druga stvar je to što ih ti ne shvaćaš i misliš da su WD-ove objave, 90 grama razlike i slično "argumenti" u cijeloj toj igri.
Brdo? lol
Što si ti to konkretno rekao do sada?
Bacaš usporedbe s autima, govoriš da je sve marketing i govoriš o nekakvim profićima čiju ulogu ja još uvijek ne shvaćam.
Stvarno sam potučen tvojim 'argumentima'.

Citiraj:
Moram priznat' da još nisam čuo da se itko zamara težinom diskova, vidiš, predložit ću to na slijedećim školovanjima, ajmo testirati po težini.
Pitanje težine nisam ja ni 'povukao', a niti primjetio, ali ti svejedno evo po 15-i put nevidiš od šume drvo.
Naglasak je na tome da je black teži što automatski znači da je konstrukcija diska zbog nečega različita - samo to.
A to sam istaknuo zato što ti tvrdiš da su to green i black isti diskovi.
I težina je svakako jedan logičan, smislen argument za razliku od tvoje KIA-e i BMW-a.
khm je offline   Reply With Quote