View Single Post
Staro 14.08.2010., 14:54   #35
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Mislim da je barem trecina ovih tocki totalna glupost (ostali koji su dobri su cisto zdravorazumski)!

Navest cu par koji su mi bas zapeli za oko:
"Kod formatiranja (pogotovo novih) HDD-ova pozeljno je isto raditi iskljucivo iz Windowsa (ukoliko je to moguce) jer raznorazni posebni programi mogu biti problematicni."
A da ti kazem koliko sam puta ja vracao particije nazad pomocu tih programa nakon sto su ih Win sj***li? Da ne govorim nakon sto bih bez tih programa kada bih znao u jednom danu srusiti par puta Win igrajuci se s clockovima?
Takodjer - nema formata do low level formata (koji ne mozes izvesti iz win!).

"Ja osobno izbjegavam alate za defragmentaciju jer su prilicno spori i ne vjerujem u njihovu pouzdanost da nesto ne zmrdaju "
Ovo i ostatak price o defragmentiranju govori samo za sebe.

"Napravite posebnu particiju za temporary datoteke i sl. stvari koje se cesto zapisuju/brisu na HDD jer time jako fragmentirate HDD, a i opterecujete ga."
Ovo vrijedi za neke starije diskove a za SSDove ima bas kontra ucinak!

"Preporucam koristiti provjerene marke i serije HDD-ova"
Po tome relativno novi proizvodjac Samsung ne bi imao nikakve sanse na trzistu kraj jednog "provjerenog" Seagatea ili WDa?

"Ukoliko je moguce, kupujte uvijek HDD-e s najvecom garancijom."
Kakve veze ima garancija i sigurnost podataka!? Kada disk rikne (a rikne) i povuce mi podatke koji mi trebaju znas gdje si oni mogu zabit tu garanciju od 5g.?

"Nikad ne raditi kopiranje datoteka i foldera (pogotovo vecih) iz glupih Windowsa, tj. Windows Explorera :-)"
Jesi li ti probao koje Win nakon 2000? Da ne spominjem Win7.

"Nemojte maltretirati Vase HDD-e sa velkim simultanim (istovremenim) citanjem/pisanjem po njima i sa njih jer tako silujete HDD-e i pretjerno ih trosite."
I ti ZNAS da se ovako diskovi trose najvise? Takodjer, sto bih drugo trebao - svoj stroj s hrpom jezgri, RAMa, diskova opterecavati kao nekog Atom netbooka?
__________________
Stupid is as stupid does

Zadnje izmijenjeno od: Jerry. 14.08.2010. u 15:20.
Jerry je offline   Reply With Quote