View Single Post
Staro 29.01.2018., 14:18   #1812
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
I opet krivo. Ako servis zezne, a uređaj ste vi zaprimili vi snosite odgovornost. Ako se servis ugasi (uvoznik propadne) i nemate kome poslati opet vi snosite odgovornost. Ako servis da drugi uređaj, a korisnik neće jer je njegovo pravo odbiti zamjenu za drugi uređaj, opet vi snosite odgovornost. To namirujete s servisom, istina, ali korisnika to ne briga. Stoga ne vaditi se na servis i spinati.
Ne znam na sto mislite da je krivo.

Ako mi zaprimimo uredaj tada mi dalje odgovaramo za njega od trenutka kada ga preuzmemo sve dok ga ne vratimo kupcu. U slucaju da se osteti unutar tog perioda mi odgovaramo za to i nadoknadujemo stetu kupcu. Za sve uredaje koje zaprimimo placamo osiguranje u slucaju stete. I ukoliko na servisu ostete uredaj (npr razbiju ekran) mi isto odgovaramo za to i nadoknadujemo kupcu a kasnije trazimo nadokandu stete od servisa (u slucaju da smo mi uredaj zaprimili i proslijedili u servis). U vise od 10 godina poslovanja to nam se jos nije dogodilo.

Ukoliko uvoznik propadne onda mi rijesavamo garanciju sa proizvodacem (tako je bilo kada je Elkotek zatvorio distribuciju u HR).

ukoliko kupac napomene da hoce povrat novca tada mi u startu trazimo od distributera odobrenje umjesto zamjenu uredaja.

Sa servisom ne namirujemo nista jer oni u tom lancu samo utvrduju da li je nesto ispravno ili ne a sve dalje rijesavamo sa distributerom (osim ukoliko se ne radi o istoj pravnoj osobi), mozete vi sami otici u servis i nama donesti nalaz servisa da je uredaj neispravan i traziti povrat novca ili zamjenu, mi tada taj nalaz servisa saljemo distributeru i trazimo odobrenje ili zamjenu i vama vracamo novce ili novi uredaj (mora biti servis naveden na jamstvenom listu).
Protis je offline   Reply With Quote