View Single Post
Staro 07.12.2017., 09:33   #57
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
Veyon je jako, jako sličan italc-u.
I ja sam otkrio AOMEI. Problem je aktivacija win i office. Jednom sam aktivirao office 2013 i napravio image na sve ostale i onda je javljao na svima da nije aktiviran. Od tada ručno svako računalo aktiviram.
mislim da je njegov nasljednik...
aktivacije su vezane uz SID racunala, odnosno pojedine instalacije. rjesenje je da napravis posebnu recovery particiju na racunalu jednom kad sve instaliras, aktiviras i podesis. tada radis image tog konkretnog racunala koje je aktivirano i spremas image na recovery particiju. zatim pomocu neke od F-keyeva po potrebi radis recovery.
Alternativno, za jedno racunalo drzi jednu aktivaciju, odnosno napravi pojedinacne image za svako od racunala (iako su nazivno isti). ako ces recovery radit preko mreze, vezi pojedini image uz MAC adresu racunala.

opcija koju ja koristim u labovima gdje se cesto radi recovery je da uopce ne aktiviram ni win ni office. oboje rade (uglavnom) normalno u periodu izmedju recovery-a tako da mi trosenje aktivacija na racunala koja su osudjena na recovery ne dolazi u obzir.
wifi je offline   Reply With Quote