View Single Post
Staro 18.08.2010., 00:59   #76
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
khm. ajd priznaj da imas barem jedan black u kompu.


enihav, zabrazdili ste obojica i obojica vise-manje kaktite bez velikog pokrica. Old Iggyiju vjerujem da ne prica gluposti jer do sada sam skuzio da covjek ima godina u petljanju sa kompovima (bez uvrede na godine ), ali isto kao ti naveo je tak tak "argumente". ja jos uvijek ne znam zasto je black izdrzljiviji od blue ili green serije, ili F3 ili stajaznam. po tome je corsair pun kufer kvalitetniji od seasonica recimo, ili ram od corsaira sa 60 mjeseci ce garant raditi jer su kvalitetnije komponente/materijali upotrebljeni??!! sad i ja serem, ali to nije pokazatelj izdrzljivosti. takvim nacinom se "kupuje" povjerenje i navlaci/privlaci kupca svom proizvodu, nista vise niti manje. svaki iole kvalitetniji komad elektornike u posljednjih 4-5 godina, ako se koristi kako treba, ako radi na tocno definiranom naponu i u dobrim uvjetima - moze raditi jako puno iznad roka koji definira garancija. naravno - ako nije tvornicka greska, no to se vidi u prvih mjesec-dva. cak i "Made in China" nije sto je prije bilo, stvari rade i nakon nekog vremena .

sto se tice tezine, koja je razlika izmedu blue i green serije? opet ce neka razlika postojati, zapeli ste oko toga ko' da black serija ima zlatne ploce............ koga briga. nitko ne tvrdi da je green==blue==black, ali black kao nositelj najbrzeg u komerijalnoj WD seriji ("onoj za mase"), uz poprilicno pogodeno marketinsko ime (mora se priznati da "Black" u imenu automatski ukazuje na nesto jace/bolje) nudi dodatne dvije godine garancije. i to je to, sve sto Old Iggy ili khm pricate je mlacenje prazne slame. ide se na jacu pompu svog proizvoda, sasvim logicno.


opet ponavljam - jedini pravi dokaz o izdrzljivosti green/blue/black serije su konkretni brojevi reklamiranih hard diskova. to ne mora biti od WDa direkno, moze biti podatak od uvoznika, od jedne trgovine (ADM, Links, Protis i slicno -svi oni imaju negdje ove podatke), i tek onda bi se mogla potkrijepiti teorija khm-a, ili opovrgnuti. ja ne tvrdim niti opovrgavam da black serija ima nesto kvalitetnije sto im garantira duzi radni vijek, jer je to malo vise utjecaja osim samog proizvoda. zato sam se i osobno upustio u raspravu, cisto jer khm uvjereno i konstantno trubi kako je black bolji/kvalitetniji/izdrzljiviji od druge dvije serije, a jedini argument je njegova logika zbog duzine garancije. sto da imaju svi 5 godina? ili 3 godine? sasvim ista stvar, opet bi postojala serija koja ima najveci broj reklamiranih hardova i ona sa najmanje, i znalo bi se koja je "najpouzdanija" (ili najizdrzljivija). zato kazem - kakimo kolektivno bez pravog pokrica i cinjenica .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote