View Single Post
Staro 05.10.2018., 13:16   #5147
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Ako pošalješ s praćenjem ne može reći da nije došlo. Međutim, može otvoriti return request i poslati nazad paket sa ciglom.

Čim se potpiše primanje paketa, eBay mu vraća novac. Tim slijedom, netko je došao na ideju da razvije šemu slanja praznih paketa na adresu trgovina u blizini budući da nije bitno tko potpisuje (jer na kraju uvijek piše da je potpisao onaj kojem je poslano).

Ukratko, na eBayu se isplati prodavati jedino stvari koje si spreman izgubiti.
Pa dobro nije baš sve tako crno

Ima debila i kupaca i prodavača...meni ima neki dan stigao lcd panel totalno razbijen iz kine..iako sam ga molio i kumio da sve dobro osigura...i na kraju još me kinez mrtav ladan pita kao može li upola refund?

Što se tiče prodaje tu moraš steči iskustvo...moj ti je savjet da prvo prodaš nekoliko pizdarija..koje bi dao i besplatno...da vidiš kako stvari funkcioniraju..onda ćeš iskustvom zapravo poceti razabirati kupce od kvazi prevarantskih kupaca, tipa...shvatit ćeš da netko tko je kupio 200 stvari a ima samo 30 pozitivnih reviewa smrdi...da netko sa malo reviewa i sa novim accountom isto smrdi..da ces slati skupu stvar nekome za koga vidiš da godinama već kupuje skuplje stvari i za svaku skoro ima pozitivna review....itd.
Što se tiče dostavljanje cigle nazad..gledao sam doslovno snimke ljudi koji su tako nešto očekivali i koji su snimali trenutak od dolaska poštara pa sve do otvaranja paketa ispred njega da bi dokazali da paket nije vraćen koji je i poslan...Iskreno, treba imati volje se s tim zajebavati i nemam pojma koliko to ebay na kraju i uvažava.
prowler je offline   Reply With Quote