View Single Post
Staro 25.07.2018., 04:46   #3193
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Komponente kupljene u trgovini a slagane u kućnoj radinosti su podložne naplati dijagnostike ako doneseš cijeli komp.
Pa dobro, ovo ima logike definitiivno. Sto bi bilo koja trgovina/servis djabe trazila kvar u necijoj konfiguraciji bez obzira dali su svi ili pojedini djelovi kupljeni kod njih.
Na stranu to ako se donese neispravni dio iliti komponenta za koju se sumnja da ne radi dobro a pod garancijom je, tu nema govora o naplati osim ako nije skurena/ostecena vlasnikovom krivicom.

Ako je konfiguracija kupljena kao gotova konfiguracija onda naplate vjerujem nema no donjet komp koji ste
sami slagali i reci ovo je sve kupljeno kod vas a nesto ne radi.... hebiga, saznaj sta pa cupaj i donesi ili plati servis.

Links mi nit smrdi nit mirisi, tu i tam nekad znam nesto kupit kod njih ali rijetko jer nisu cjenovno konkurentni no reklamacije sto sam imao - odradili su uredno.

Sto se tice ovog flesha biosa je previse 200kn za sami flesh no to nije vulgaris fles nego zaprimanje konfiguracije na pregled i servis a
cijena servisa je takva kakva je. Neka nosi u drugi servis ako mu se ne svidja cijena jer mbo i proc su ispravni tako da Links ne moze to zaprimiti nikako drugacije nego konfa za pregled i servis.

To sto je kupac kupio mbo sa starijim biosom i cpu koji ne ide gore po difoltu je isti dajvo kao da je uzo
stednjak sa tvornickim diznama za plin iz boce a doma ima zemni plin... i sad nosi stednjak u servis jer ne radi sa zemnim plinom...

Buraz kupis dizne i zamjenis sam ili nosi u servis pa plati zamjenu dizni. Ta mbo je predvidjena da radi sa
starim i novim procevima a fleshanje biosa nije nesto zabranjeno ili hakiranje ploce nego spada pod "user manual".

Trgovac je mogo rec bilo sta, mogo je rec da ploca odbija prasinu od sebe i ima skirveni protu pozarni tvornicki alarm, njegovo je da proda,
kupcevo da zna sta kupuje i da se informira sta sa cime radi pa je izmedju ostalog mogao decidirano traziti informaciju sa kojim biosom dolazi ta ploca.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote