Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 18.10.2010., 09:45   #30
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
@silver_tip

Pozdrav kolega ...

Vidim da si ekspert na ovom polju pa bih te molio, takodjer, malu pomoc i par savjeta.
Imam par problemcica slicnih kao domy_os.

Iz Sl. Broda sam i svi digitalni kanali su mi OK, hvatam ih sa meni najblizeg Kosareva.
Probao sam skinuti i Borince (htio sam imati tih par lokalnih kanala kojih nema na Kosarevu),
ali naravno, neide sa sadasnjom opremom iako nemam nikakvih optickih prepreka, a antena je na nekih 15-ak metara visine.
Sad to i nije toliko bitno. Nego interesiraju me bosanski kanali.
Svi odreda su mi prilicno losi, 1-2 su donekle gledljivi,ali ostatak boze sacuvaj.
Pa bi te molio za savjet kako to sve da uparim.

Opremu na krovu sam sam slozio (posto sam pravi strucnjak u tom podrucju ) nisam niti siguran da li je to sve dostatno za analogiju iz Bosne.
Od opreme imam 2 riblje kosti koje su spojene gore na pojacalo, a dolje u uticnici mi je onaj strujni adapter.
Negdje na pola puta sam ugradio T spliter te sam izveo racvanje glavnog antenskog voda za dodatan tv u drugoj sobi.
Zasebni digitalni reciever nemam vec lcd sa ugradjenim tunerom.
Skretnica, adapter i Tspliter su, mislim, digiMax, na poslu sam pa nisam 100% siguran.
Mogu sve to i poslikati kad dodjem kuci, a jacinu pojacala ne znam napamet.
Komsija mi rece da ti Tspliteri znaju raditi probleme te da stvaraju odredjene gubitke signala, koje je tvoje misljenje?
Znaci, interesira me kako bi bilo najbolje upariti opremu i koju da dobijem analogne bosanske kanale?
I jos nesta, da li postoji kakva solucija da izvedem na krov stereo antenu, a da ne provodim jos jedan dodatni kabel gore?
Nekakva solucija da na skretnici i pojacalu imam stereo ulaz za radio pa da ga glavnim postojecim vodom spustim dolje?

Jos nesto me interesira u vezi gromobrana sto si gore spominjao...
Na krovu imam gromobran ... koji je sad tvoj savjet da opremu iole zastitim (prvenstveno TV) od udara munje, ako je to moguce uopce?
Posto sam u porodici imao jedan smrtni slucaj od udara groma, nisam bas odusevljen kad sjeva oko mene.
Da li je dobro uopce povezivati antenski sustav na gromobran posto je on uzemljen pa samim time i veci "magnet" za grom od antene ?
U kuci sva tehnika mi je spojena za dvije Bandridge strujne letve za koje proizvodjac garantira zastitu od prenapona te od 2 udara groma.
Sad koliko tu ima istine, necu u to ulaziti, zastitio sam to tako sebi za dusu.
Jedino mi je sporan antenski ulaz jer za njega nema zastitu na letvi, a
direke je spojen na TV.
Eto toliko ... LP!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote