Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 11.06.2010., 09:30   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Trebam mala pojašnjenja glede TV antena.
Htio bih postaviti tri vanjske antene jer imam 3 repetitora na različitim stranama (Sljeme i 2 Slovenska koja su mi razmaknuta preko 90 stupnjeva). Digitalija sa sobnom antenom baš i ne radi kako reklamiraju na televiziji.

Kako i s čime da spojim 3 antenska kabla (za dvije antene sam vidio spojnicu, ali ne i za tri) u jedan koji će ići sa krova, preko tavana do prostorija sa TV-om, a onda razdijeliti za dva TV-a.
I preporuku solidnih antena do cca 150 kn.

Da li bi ovakva antena bila OK?
http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=461
hoces kupiti?
ne, ja imam slican princip sada, ali ici ce u zastaru jer imam maxTV, digitalni signal, preko neta, pa mi analogija - ne treba. inace imas pojacalo sa dva, tri, cetiri i vise ulaza, tj antena, i jedino ti je vazno za koje podrucje je koji ulaz (VHF; UHF itd). po tome riktas polozaj antene.......

a ovo za dva TVa ti treba razdjelnik, to isto imam ali za tri TVa . on je nekih 30tak kuna, ja barem imam za tu cifru i jako malo je gusenje (slabljenje) signala. izgleda ti kao mikser za dva LNBa, nista posebno .

ali zaprave, javi se ako si zainteresiran . mene sluzi godinama kako treba, ali uskoro - nece. i da, antene mislim da mozes spojiti kakve god, meni su spojene cetiri riblje kosti, svaka za 50 kuna .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote