View Single Post
Staro 10.02.2024., 16:27   #44472
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,868
@tean

Ništa se neće lijepiti za to malo povratka kući.
Ovo što u videu navodi, pola toga navlači na svoju stranu i nije objektivno.

Kao kupio je klinčere i ne isplati mi se ponovo ulagati u tubeles set. Gluplji razlog dugo nisam čuo.
Ako mu je to problem, brate prebaci se na tubeless kad potrošiš klinčere, mislim ono.
Vozio sam dugo na butyl zračnicama pa mišelin latexice (pokazale su mi se najbolje, a one vittorija iz videa su teško sranje) i tubeless je u svakom pogledu laaaleko superiorniji.
Po pitanju udobnosti, gripa, feelinga ceste, Rolling resistance-a pogotovo ... uopće nema rasprave po pitanju bilo koje stavke.
Ako su ceste loše, tubeless briljira jer uz bolji RR vozis na 5-6 bara, mekani setup sve neravnine guta i neutralizira ... dok za isti učinak klincera drukas na 8bara, sve ti skace, vibrira i nema tako dobrog gripa.
Ja sealant nikad nisam gulio, cistio niti mijenjao. Samo ga nadosipaš svakih par mjeseci, ljeti češće. Guma se potroši, baciš ju, stavis novu i teraj dalje ... Kakvo mrtvo čiščenje?
Isto tako, zašto bi mjenjao tubeless traku ako drži? Ja ju nikada nisam mjenjao.
Ako si ju dobro stavio, držati ce godinama.

Velika prednost je što se s tubelesom zauvjek rijesiš snakebajtovan od najašenih rupa i pukotina, a tu će svaka zracnica kapitulirati ako ju rub podrobi na felgu.

Nisam video gledao do kraja jer odmah na početku je krenuo pričati gluposti.

Ako imaš TR kotače tubeless nema razloga ne prebaciti se.
Ako planiraš tek kupiti, svakako hooked TR kotače, osobno nikada ne bih vozio nonhooked.

Isto tako kod latexica ako se voze karbonski rim brake kotači treba pripaziti kod kočenja da se kotači ne pregriju jer će svaka latexica puci i explodirati, a i race tanke butylne verzije nisu imune toga ... Što nekada kod dugih, strmih i vijugavih spustova nije moguće.
Al kako su sad diskovi na 99% bajkova, ova problematika je otišla u zaborav
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 10.02.2024. u 16:42.
Ziiky je offline   Reply With Quote