View Single Post
Staro 21.04.2010., 07:51   #378
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Pozz ekipa, vidim da i ni vi nemate bas ideja ili interesa...
No nema veze..
U prijasnjem postu sam zaboravio navest da je ova maticna, proc i memorija dugo godina bila moj jedini pc, jedino sto je promijenio dosta grafickih, pocevsi od TNT2 M64, koju sam zamijenio za Voodoo 3 (bila je mnogo brza u onome sta sam ja igra), pa je onda dosla 9200, poslije nje 9600 PRO, pa je ona prodana, kupio 9700 PRO (koja je i sad kod mene, no nesto joj otislo, ispisiva tocke po ekranu u pravilnom rasporedu), tako da je sad stavljena gf 440 mx.

Inace komp dok je bila 9600 vrtio GT Legends, rFactor, GTR2, Richard Burns Rally bez problema. Takodjer i GTA VC i San Andreas.

Sinoc sam povadio sve kekse rama sto imam po kuci, i udri po everestu.

Prvo sam testirao pocetnu konfiguraciju (3*256 MB no name):
  • Read: 237 MB/s
  • Write: 265 MB/s
  • Kopirane u mem.: 214 MB/s
  • LATENCIJA: 374,8(!) ns


Umm sjecanje mi kaze da nekad davno prije kad sam radio ove testove da je bilo dosta veca razlika izmedju brzine citanja i zapisivanja u memoriju, s tim da je brze bilo citanje. Iako to je bilo sa dosta starijom verzijom everesta, hmm mozda to uopce nije bio everest vec neki program slican Layout-om i namjenom everestu (cini mi se SiSandra ili AIDA32).

Kasnije sam minjao kekse na rezne nacine, stavljao samo jedan dva ili neka druga tri, uglavnom rezultati uvijek slicni, malo variraju gore dolje al uglavnom oko ovih brojki su.

Takodjer ova latencija od 375 ns ne izgleda nimalo lijepo, s obzirom na listu u everestu, ova moja konfa spada na zadnje mjesto

Danas cu pokusati zamijeniti napajanje pa da onda vidim da li ce bit ista bolje; naime naponi u everestu ne izgledaju nimalo dobro:
  • Procesor: 1,44 V
  • +2,5 V - 2,44 V
  • +3,3 - 3,2 V
  • +5 - 4,76 V
  • +12 - 11,99 V

Dakle po ovome, memorija i umjesto 3,3 radi na 3,2 V (ili mozda maticna to digne na 3,3 sto cisto sumnjam).

Eto ako itko od vas 370 gurua ima bilo kakav prijedlog bio bi vam zahvalan...
Ili kakvu bolju maticnu..
lovretta je offline   Reply With Quote