View Single Post
Staro 13.09.2017., 19:44   #14
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
prije svega odgovor s početka threada. Naime, radi se o Alcatel IK 40 LinkKey usb sticku, tako da se ispričavam na mojoj omašci da je huawei. Nije, nažalost je francuski kinez :-).

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Aha. Jedino bi drzalo vodu da sve postavke (including vezano za stick) dolaze preko ACS-a. Pa onda dolazi u obzir prica s custom confom za stick. Jel ima taj ruter neki nacin da se iscitaju sve postavke kak zyxel ima supervisor-a?
nisam se pretjerano bavio speedportom jer mi se najiskrenije niti neda se iscrpljivat s takvim bezvznim routerima koji svaki ima neke svoje trice mice, začkuljice itd... On je u bridge modu i Mikrotik radi svoj ozbiljni posao na ozbiljan i predvidljivo dobar način.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nema logike da radi samo na speedportu osim ako nema specifičan apn.
Plaćate li promet preko tog sticka ili što?
Ako ne, bilo bi super da samo uzmete sim iz sticka, spojite ga u mob, ili stick na laptop i lijepo surfate džabe doma dok imate i žičani net u uredu.
Ne, promet se ne naplaćuje. internet poslovni Magenta je flat i ovo je backup opcija u slučaju ako glavni internet ima neki problem. Rekoh da sam testirao stick i na drugim uređajima i sljedeći je zaključak, ponavljam:
Stick kao hardware uredno radi! Ppp uredno radi i automatski se spaja na net neovisno o tome gdje je stick uboden samo ako stavim neku "normalnu" sim karticu. Ako je tcom origigi sim kartica u sticku net se ne spaja nigdje i nikada, osim u slučaju ako je stick uboden isključivo u tcom router i ako pppoe glavni net pukne, onda se stick 3g/4g uključuje. U drugom routeru (mikrotik...) ili uboden u neki pc ili neki treći uređaj, internet 3g/4g se nikako ne uključuje sa tim t-com origigi simom unutra. Zašto, nemam pojma, totalna enigma mi je za sada, ali prokljuvit će se jednom, valjda... :-)

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Bero me mota previse

Idemo redom:

Kažete da se stick uredno spaja s drugim simom.
- Na kojem ruteru? Ako je na tcom ruteru, nema neke mudrosti uredno radi detekcija pada linka. Ako je na svim ruterima, opet normalno zbog detekcije pada linka.

- Što znači uredno spajanje? Automatska detekcija pada linka i dizanje konekcije ili ručno dizanje konekcije?

Velim može biti neki posebni apn ili username password i apn kombinacija koja već čuči u ruteru jer je došla preko ACS-a pa se stick onda "zna" spojiti na mrežu.
Sorry na motanju, stvarno se trudim najjasnije reći, no izgleda da nisam savršeno jasan :-) sorry, uz piće se lakše razumije :-)
U sticku sam pogledao apn i dial number onaj standardni #99 i sve se čini standardno, ne uspijevam skužiti ništa drugačije nego kad je unutra npr. moj privatni "normalni" sim od tcoma koji uredno ima net i radi.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
I onda dođemo do priče da za Speedšrot nemaš konfig u otvorenom obliku, a admin igrokaz su ubili odmah u startu.
Lako li je tako sa sakrivanjem podataka / informacija glumit baju u ovom našem selu

Ne treba zaboraviti i na onaj detalj jeli stik radi kao modem ili kao mreža (Direct-IP), trebalo bi se moći nekako mijenjati.

Kad mi je već otvoreno evo preporuka i materijala za MikroTik + 3g/4g failover:
http://dumbpcs.blogspot.hr/2016/09/u...ik-router.html
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Supported_Hardware
https://mum.mikrotik.com/presentations/US15/brian.pdf
Nikky hvala, znam da si aktivan (vidio odavna) već godinama u mrežama/ISP-ovima, tako da hvala na uključenju.
Čini mi se da tu uistinu ima nešto u tome "zatvorenome", Ne volim teorije urote i tu se ne radi o tome, naravno, no nešto oni imaju ubačeno i to za sada ne uspijevam skužiti. Ne vidim razlog zašto ne bi dali korisniku njegove credentialse i to je to, a ne ovako igra mačke i miša. Kad pitaš tehničare, oni kažu stick radi s našim routerom i to je to, a na drugima "to vam neće raditi...". Zašto? Bo!

Stick radi kao "router" i ima dhcp server sa ip pool-om 192.168.51.0/24 te uredno dila addrese klijentima - glavni router (MTik) kao dhcp klijent od njega (sticka) dobiva ip adresu. Mislim da stick ne može se prebaciti u modem način rada, al to nije neki problem jer se s tim dhcpom sve riješi.

Hvala na linkovima, znam ih, odlični su! tnx! Ovaj supported hardware im je malo NEuptodate, jer radi hardwarea i više od toga, ali kao nit vodilja je ok.
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W




Zadnje izmijenjeno od: beroland. 13.09.2017. u 19:53.
beroland je offline   Reply With Quote