View Single Post
Staro 29.05.2018., 18:31   #20
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
1000Hz bi bilo samo kada bi duty cycle bio 1ms i frekvencija 1000Hz a po grafovima to nije slucaj. Konkretno onaj samsung gore je 120Hz flicker. Ne zaboravi da je LED decay puno brzi od CCFL i da frekvencije nisu usporedive.
To i dalje ne mjenja činjenicu da su te frekvencije očima nevidljive ili teško vidljive (u određenim situacijama tipa low brightness). Stavi brojke na stranu i pogledaj Asusov marketing oko Eye-Carea
Screenshot_10

Radi se o istim stvarima koje su bile prednost LCD monitora pred CRT monitorima (i koje su bile osjetne) i sad pokušavaju prodati isto na temelju bržeg titranja rasvjete LCD-a što baš i nije osjetno. Komično.


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nemaš problema zato što već ne vidiš dobro, isto je i kod mojih starijih članova u obitelji s većom dioptrijom. Svi imaju neka smeća od TN ekrana i na desktopu i na notebooku i njima je to dobro, bitno da blješti. Mene glava zaboli raditi na tome više od sat vremena.
Upravo je to problem, svjetlina. Većina takvih monitora dođe po defaultu na 100% svjetline i mali broj korisnika uopće podesi monitor prema prostoru u kojem radi.

Eye-Care je marketinški gimmick. Više bi pomoglo da imaju ambient senzor koji će prilagođavati svjetlinu ekrana prema uvjetima u prostoru, kao što mobiteli imaju.

Oči su nam pretrome da vide razlike u frekvencijama LED rasvjete.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.05.2018. u 18:39.
1v@n je offline   Reply With Quote