View Single Post
Staro 20.08.2009., 18:47   #123
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ma 90% Creative asortimana u usporedbi sa nečim ozbiljnijim je zaista smeće,NHF,počevši od X-Fi Fatality koje prodaju po 1 000kn,pa preko 5.1 plastikaner zvučnika koji su 600kn,itd.Za pare tog 5.1 sistema uzmem deset puta prije Z3e od Logitecha,neusporedivo bolji zvuk.

Ne znam čemu odlazak toliko u OT,pa da se vratim.

TN po meni nije smeće nego jeftini i vrlo rasprostranjen,a time očito i popularan budget panel. Nažalost nedostaci su prije svega u kutu gledanja i neravnomjernoj raspodjeli odnosno toplini boja po cijelom panelu,crvena je više pale - blijeda,a crna je grey - siva. Ima par fora kojima se to da kalibrirati pogotovo na boljim Samsung TN-cima i BenQ modelima,ostalo je manje više vrlo crispy odnosno zrnato i u usporedbi sa PVA i IPS matricama, lošije ukratko.

Ono gdje po meni TN ima prednost je svakako cijena,omjer uloženo dobiveno, input lag kojeg jednostavno na modelima od 5ms nema, te eto,vjerovali ili ne, izgled. Ima predivnih TN-aca,i odurnih PVA modela,netko će reći i obrnuto, ali ja kažem zasad ovako.

Pitanje koji 24 monitor se kod nas svodi uglavnom na Samsung i Philips,odnosno LG ukoliko se radi o nekoj pristojnoj budget cifri od 2500 plus,minus 200kn.Tako da smo manje više dali sve odgovore koji uzeti..

@medo, a čuj,pa bilo bi zanimljivo staviti tako dva panela,ali isključivo u smislu igara,mislim da bi se iznenadio,kažem - daju se vrlo lijepo kalibrirati, i ako ćemo igrati pošteno,tj. stajati ispred monitora a ne ukoso , bili bi iznenađujući rezultati i kvaliteta prikaza,što nije HW omogućio TN-u, tu uskaču SW pizdarije...
thedream je offline   Reply With Quote