View Single Post
Staro 20.08.2009., 12:44   #117
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Uspoređivati TN monitore je kao uspoređivati korejske male automobile ispod 50-60kkn i natezati se koji je bolji ili kvalitetniji

Mene na TNu užasno živcira zrnata slika koja izgleda kao "grain noise" kada se gleda neki film (pogotovo DivX). Živcira me i dihtering budući da TNovi prikazuju 264k boja, a ne 16.7 (6-bitne matrice) što izgleda loše i jeftino, a najviše se uočava kad gledaš crtiće ili nebo na slikama ili filmu.

Imao sam godinu i pol Samsung 931BF i mogu reći da je taj monitor smeće. Kupio sam ga ne neviđeno i požalio. Bio je ispravan, to nije upitno. Ali...Video i fotke sam gledao na starom Eizo trinitron CRTu jer je tamo slika bila nebeski bolja nego na tom TNu kojeg sam htio baciti u rijeku.

Kasnije sam uzeo Samsung 971P (S-PVA matrica). E to je bio izvrstan monitor, ali je morao otići jer je ghosting u filmovima i na TV programu bio previše očit i izražen, tako da je stari Eizo i dalje bio za gledanje videa.

Kada sam uzeo HPa, maknuo sam 931BF, 971P i Eiza, te mi je on sad primarni i jedini monitor. To dovoljno govori što mislim o njemu i koliko mi je dobar.

Cijelo vrijeme je preočito iz postova da oni koji zagovaraju TN nikad nisu vidjeli sliku na xVA ili IPS monitoru, niti to osporavaju. Ostavite se reviewova na netu i javite se tek kada ste proveli bar jedan dan radeći (sve što inače doma radite) na jednom xVA ili IPS monitoru.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote