View Single Post
Staro 02.04.2020., 18:04   #8378
dddarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Sve ovisi o tebi.

Ovo vrijedi oko 1000kn.

Ako ti tih 1000kn nije od neke važnosti, i imaš još 1000kn za dodat, uzeti neku 1060, SSD i eventualno još 8GB rama i može se to još iskoristiti.
Ma da ne isplati mi se, realno u krajnjoj liniji samo kuciste mi je 500kn ustede...

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako nemaš neke velike zahtjeve - ima u tome još soka:


1. Updejtaj bios na najnoviji.
2. Pretraži 4 core 8 thread xeone za ove liste na aliexpressu sa free shippingom za hrvatsku i kupi najjeftiniji 4c8t xeon (bilo koji sa te liste)
3. Podići ram na 16gb (polovno nebi trebalo biti iole bitan trošak). Čuvaj se samo "high density", odnosno "amd only" rama ako gledaš na aliexpressu i ram
4. Staviti jaču grafičku (preporuka minimum RX 480/580 8gb ili gtx 1060 6gb, idu po cca štajaznam do 800kn) pa do maximum od novih GTX 1660 super (idu od ispod 2000kn), ovisno o financijama. Minimum od novih - gtx 1650 super. Super u nazivu tih gpu je jako bitna stavka i nisu iste kao non super gpu.
5. Kupiti si sata ssd. Danas su i ovi od 480-512gb jefitni (malo više od kn po gigabyteu) i instalirati OS, čak i najigranije igre na njega

I to ti je potpuno drugi PC. Xeon bi te trebao izaći do maximum 500kn, 8gb ram ddr3 štajaznam 100-200kn, ssd recimo do 600kn, grafa ovisno o financijama od 700-2000kn

I to ti je potpuno drugi pc. Imaš ssd koji je danas standard, solidan 4c8t cpu koji može gurati sve, dovoljno rama, te ozbiljne grafičke koje pristojno mogu vrtiti sve - ove prve u najgorem slučaju medium i najzahtjevnije naslove, većinu na high na 1080p/60hz, neke čak i na ultra (pogotovo nove nazahtjevne naslove ili naslove koje imaju nekoliko godina).
E super, nije mi uopce palo na pamet gledat te xeon procesore.
Samo sestri nisu bitne igrice vec rad u arhitektonskim programima i multitasking. Al ajd provjerili smo par tih programa i trenutno je sposoban raditi u svakom programu, ma da je saltanje izmedu programa nesto sporije i loadanje posto nema ssda.

Cini mi se da zasad nije potrebno kupovati novu graficku ali ssd, cpu i ram definitvno da.
Sad opet imam dve ideje.

1. Kak je manuel rekao, neki xeon u postojecu maticnu, ssd te sto vise rama. I tu dolazi moje pitanje da li bi mogao ja sad u ovoj konfiguraciji imat ova dva postojojeca od 4gb i dodat jos dva sticka od 8gb da bi na kraju imao 24GB rama (2x4gb i 2x8gb)?

2. Opcija koju sam vidio je kupit neku b450 i 1600 AF procesor, 16gb ddr4 i ssd.
dddarin je offline   Reply With Quote