View Single Post
Staro 27.02.2020., 08:13   #151
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Public adresa je kod mene, ali koji put je normalna a koji put kao da je DDOS, neznam ja ko tu koga. Ni kriv ni dužan.
Taj port 80 redirect ne mora bit globalni cgnat, vjerojatno neki dnat/redirect chain u samom ruteru.
Znači ako pošaljem SYN na 1.2.3.4:80 očekujem ACK source = 1.2.3.4:80 a ne da mi ACK dolazi sa unknown source adrese. Ili NACK, totalno svejedno u ovom primjeru.
Nije mi toliko bitan http protokol jer ionako sve danas ide preko :443, ali možda sutra počne globalni port redirect na internu adresu i kaj onda, bum plaćal 240k za LAN?
Pišem netfiltere profesionalno, inače. I znam di je tcentar, ali kad tamo pitaju jeste vlasnik linije, niste, dosvidanja. Dok vlasnici linije vide netcat, netstat, njima je to sve msDOS.
Usmjerim ja vlasnike u hakom bez problema, ali kaj to vrijedi kad neznaju objasnit problem, pogledaju BIND conf i ko da si im otvoril raketni motor.

Ne ljutim se ja na nikog, samo pitam tu na forumu da nebi ispalo da sam jedini koji ima neki problem s tim hibrid ruterima.
Iskreno, jedva čekam da ga se rješim.
madwifi je offline   Reply With Quote