View Single Post
Staro 26.08.2019., 08:13   #5620
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Python Pregled postova
Pozdrav stručnjaci imam pitanjca par, vidim da ste doktori znanosti.
Za kontekst slažem mid range build koji bi volio da liči.

Napajanje je malo overkill. Dobio sam rabljeno ali pod garancijom RM850i za cca 500kn a radilo svega par sati. Čovjek slagao mining rig i odustao.

Volio bih si složiti ili kupiti custom cabling za PSU, pa evo pitanja.

1.) Da li su kondenzatori na žicama potrebni? Razumijem za ripple su tu ali da li je nama smrtnicima koji ne overclockeamo na tekućem dušiku to potrebno? Pogotovo u kontekstu ovako dobrih napajanja. Ukoliko je potrebno da li netko zna kapacitet/model?

2.) Da li je 18AWG dosta ili ići na 16AWG. Pitam jer primarno ovi "frugalni" extensioni ili full cable kitovi iz Kine koriste 18AWG a ako se želi 16 košta dosta gore. Također je vezano uz činjenicu da je za mid-range build.

3.) Gdje kupiti žice konektore i pinove kod nas ako uopće ima negdje ako ne kod nas gdje na internetu? Pitam zbog cijene jer Kinezi (primarno aliexpress) ili prodaju vidljivo smeće ili traže egzorbantne količine novca za dostavu.

4.)Isplati li se sam sleeve-ati ili bolje kupiti extensions-e ili cable kit i mir? Nekako vezano uz prvo i drugo pitanje oko kvalitete izvedbe pogotovo jeftinijih kitova. Sekundarno potrebno je investirati u alat što košta.

5.) Ako sam radim što od materijala kupiti više? Kako izračunati koliko žice, sleeve-a i ostalog.

6.) Kakva su u konačnici iskustva i ima li razlike u tome kada kupiš i sam napraviš?

7.) Ako ste došli do ovdje i znate na sve do sad odgovore onda da odmah pitam koji su sljedeći loto brojevi?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Kupi od cablemoda gotove kablove za 100€ i mirna bosna
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote