View Single Post
Staro 25.10.2006., 09:49   #61
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
Proučio sam zakone RH, i studiram pravo. Fora je u tome da jasno da HG ostvaruje garanciju u Msanu, no to ostvaruju oni a ne krajnji kupac ( bio to ti, ja ili netko treći) . Rok vraćanja je 8 dana u tom roku kupac ima pravo na zamjenu robe bez pitanja, opet kao nije drugačije naznačeno. Ako s ene varam rok od 8 dana je u zakon u o zaštiti potrošaća ali nisma sihuran i za robu kupljenu u dućanu. HG se mora onda maltetirat s Msanom, no mene kao krajnjeg kupca se to ne tiče. Normalno je da se roba nosi na reklamciju gdje je kupljena, osim kao nije drugačije naznačeno.
Bolje da nisi rekao da studiras pravo i da si proucio zakone. Pravnik ne kaze "mislim", nego kaze "U Zakonu stoji".

Da si to ucinio, znao bi da kupac ima pravo traziti svoja prava gdje god zeli (prodavac ili ovlasteni servisi prema jamstvenom (jamcevnom) listu, 8 dana je rok samo za neispravnu robu kupljenu na daljinu (jedino dodatno spominjanje 8 dana je u ZOO za nedostatak na opremi, ne za neispravnost).

Zakon o normizaciji, nadalje, definira potrebe za servisima, nalaze prodavacu specificiranje tih servisa i njihov prikaz korisniku, a na korisniku je odluka gdje ce odnijeti robu. Nekad je jednostavnije u HGSpot, nekad ovlastenom servisu.
Sto je najbolje, u odredjenim uvjetima MSan uopce ne mora imati nikakve obveze prema krajnjem korisniku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote